Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: zaman üzerine(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3341

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

bullet Konu: zaman üzerine
    Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2010 Saat 06:06

Zaman insana verilen aman. Alty iman üstü eman.
Riziko da yaparsyn ?ans ta edersin inisiyatif senin elinde.

Varlyk adam ve evren olarak ayrylynca zamanyn yarysy insanda yarysy kainatta kaldy..
Bazan biz zamanda akaryz bazanda zaman bizde, sizde, sende ve bende akar.
Bazen geçmi?ten gelece?e bazende gelecekten geçmi?e akar.
Yki akynty bu günde bulu?ur.
Bu yüzden bu günün zamany dünden de yaryndan da önemli ve de?erlidir.

"Dün bir rüyadyr, yaryn ise bir hülya. Rüyayy mutlu hülyayy umutlu yapan bu gündür. Öyle ise bu güne dikkat et." denilerek zamanyn tacil ve takdim edilen bir ecel ve kydem oldu?u ortaya konulur. Bu durumda zaman sadece bir an'dyr.

Zaman an'a zamlanan zam.an oldu?undan beri anlaryn de?erini yitirdik.
E?imize verdik, dostumuza verdik, okura verdik, yazara verdik.. bir de baktyk ki kendimize kalmamy?.

Yevmiye hesaby derken her gün birer yitirdi?imiz ya da yetirdi?imizin gece ve gündüzün arzyn üstüne saryly siyah-beyaz bez oldu?unu anladyktan sonra renkli dünyalaryn hülyalaryny yapamaz olduk...

?imdi içine ne dolaca?yny bilemedi?imiz bir kab olarak bazylary onu mutluluk kasesi bazylary kutluluk tasy bazylary ba?ary aynasy bazylary erdem zarfy olarak görsede ben onu tersine çevirerek yani z.ama.n'y, n.ama.z'a dönü?türerek saklyyorum.

.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03