Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: ucs Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3294

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: ucs
    Gönderim Zamanı: 22-Kasım-2023 Saat 09:51
Ucb yazacağıma "ucs" yazmışım.. ucub'un "cıs"olduğunu mu gösteriyor ne..

Zümreler hücrelerle başladı...

DÜŞUNENLERE

Zaman her zaman aleyhimize işler.
The Matrix
Velasr innelinsane le fî husr
Asr Suresi

Doğmakla birlikte ölüme mahkum insan akibetinin ve ahiretinin güzel ve iyi oldugunu duşunenilir ve söyleyebilir mi ?

Kuşkusuz utanma.. ve buna bağli olarak umutlanma.. buna bagli iman ve ameli salih.. bize herkesi uyuşturan ve hepimizi uyutan tevehhumu ebediyet ve hayali hurriyetten fazla fazla bir emniyet ve sekinet verecektir.

Fakat vucub ve iman ile selb ve imtina arasinda kalan IMKAN.. tabloda kesikli eşitliklerle gosterilmiştir..itibar ile ihdas edilecek icad ve idamların.. yani once başlat sonra bitir yasasi olarak ifade ettigimiz ifnaların.. yani fenomen ve olaylarin ve ölayların ipiyle akibetimizin bir ucu AKIL elimize birakilmiştir. Bunu Yunus 100 numaralı ayetinden biliyoruz.

Öyle ise yuzde elli kurtulma itimalimiz var. Gayretimizi ihmal etmeźsek kurtulabiliriz. Ancak bunu samimi istemeli halis eylemeliyiz.

Bir birimize saygı ve sevgimizin belirtisi olan duamizi etmeliyiz.

Rabbimiz bizi ve sizi salih ve salihalardam eylesin. Amin.

DÜŞÜNENLERE

YONTEM BİLİMSEL ANALİZ

Inanmak
Anlamak
Duşunmek

Bilmek
Bellemek
Ögrenmek

Seslenmek
Konuşmak
İşitmek

Kaçinmak
Çekinmek
Kurtulmak

Korkmak
Beklemek
Ummak

Bilgi
Sevgi
Ilgi

Anlamiyorum diyorsunuz..
tabiki anlamazsiniz.. düşünmuyorsunuz ki..

Bakmiyorsuz ki izleyesiniz..
Imgelemigorsunuz ki
İRDELEYEBILESINIZ..

Korkuyorsunuz..üzüluyorsunuz..
kıziyorsunuz..çekiniyorsunuz..
Öfkeleniyorsun.. ürkuyorsun..
Amma bir turlu reaksiyondan aksiyona geçemiyorsunuz.. çünkü
Yukarida yazmaga başladığim gibi
İnanmiyorsunuz
anlamiyorsunuz düşünmuyorsunuz
Üşeniyosunuz
Üşüyorsunuz
Düşüyorsunuz
ÇÜNKÜ
Düşünmuyorsunuz.

Anladiginizi
inananiyorum
Saniyorsunuz..

Düşundugunuzu
anliyorun
Sayiyorsunuz..

Var sayma ve yok sanma YETINIZI kontrol etmiyor.. anladiklarinizi
eleştiremiyor ve anlamadiklarinizi sormuyorsunuz..
Buna ilişkin YBAe sırt çeviriyosunuz.. hatta.. belki.. bazen sırıtıyorsunuz.

Yukaridan aşağıya üçlemelerle ince ince listeledim GDDY ile.. belki duşunur.. anlar.. inanirsiniz diye lâkin siz hiçleme-hepleme YETKINIZI kullanarak önyargi ve saplantilarinizi çaliştiriyorsunuz..

Bu tabloyu.. en başindan.. en yalinindan itibaren paylaşiyorum.. o yalin ve sade halinden bu karmaşik ve kompleks hale gelinceye kadar bilmediginiz bir kelimenin anlamini sordunuz mu ? Anlamadiginiz bir cumlenin bağlamini tartiştiniz mi ?

Ilgilenmekte elbette özgursunuz
Bilgilenmekte kuşkusuz serbest
Sevmekte kimseye karışamayiz
Fakat bilin ki kelimeleriniz kadar düşunebilir ve ilgilenebilisiniz.. lafızlariniz kadar anlayabilr ve bilgilenebilirsiniz.. manalariniz kadar ISME ve HARFE inanabilir ve sevebilirsiniz...

Belki bj nedenle ben size ağir ve soyut ve kuru gelebilirim fakat sizin her birinizi evladim gibi ilgileniyorum.. kardeşim gibi seviyorum.. hatta.. YBA size tahsis edilen kabiliyetlerinizi açacagini ve bazinizin ihtisasinizla istikbali yakalayacagini biliyorum. Ancak siz kacarak ve kaçinarak kurtulacaginizi saniyorsunuz.. oysa Mao'nun dedigi bir milyon adım bir adimla başlar.. teori ve pratik arasindaki fark budur.. YBA size bunu dengelemeyi kazandirir.. saygilarimla saglicakla kalin.. osmanziya.. sizden ilgi bekleyen.. babaniz.. kardeşiniz.. kocaniz.. hocaniz.. agabeyiniz.. 22.11.2023 Carsamba 08;54

(not: Bu yazı çocuklarımın, yakınlarımın ve arkadaşlarımın bulunduğu watshap TABAKAT gurubunuda yazılmıştır)

Bir önce tabloda olmayan eksik kelime UCUB idi.. hadi bakin.. izleyi.. inceleyin.. ne yerde konumlandirilmiş bulun.. bende size "V" sırrini açıklayim siz de "A" gizemini anlayın.. belki sonra K ve P projesiyle ilgilenirsiniz..😊

osmanziya 22.11.2023 Üçyol İzmir 09:51

Düzenleyen osmanziya - 22-Kasım-2023 Saat 21:26
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma