Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: Aristo'dan Nursî'ye Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3173

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: Aristo'dan Nursî'ye
    Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2024 Saat 15:11

Sayin Mümtaz ŞAHIN ve Sayın Mustafa EVERDİ ben Bozkır Yazeri iken ziyaretime gelmişlerdi.. sanirim 2005 yıllariydi.. önceki gunun gecesinde Eşime.. "Uğraştığım YBA hic ilgilenen bulunmuyor bunun peşini bırakayim" demiştim..

Bu iki Degerli meslektaşımın YBA anlamak amaciyle ziyaret nezeketi göstermeleri.. benim için çalışmamı sürdürmem için teşvik oldu.

Her iki arkadaşım ilim denen şarabi irfan kasesinde içmiş benim gibi hakikatın meczubu hakkin delisiydi.. Bununla beraber Selim Ateş ve Halil Dalman bu ilim ve edebiyatla ilgi noktasında bizden aşaği kalmazlar

Ne yazik ki benim kusurlarimdan dolayi DORTLU bir takim kuramadik.. Ancak zaman geçmiş değil.. hem şimdi EMEKLİ olarak bolca vaktimiz bulunuyor. Bu vesile zati alinizin sayfasinda onlara yeni bir çagri yapmiş olayim.

Saygilarimla saglicakla kaliniz.

Mustafa BUGUCAM Emekli Yazer 12.08.2024

Osmanlı koşullarında ve zamanında Osmanlı idi.. Her güneş gibi kemali anında zevali başlıdı.. uful etti ve gurup etti gitti. Hakimiyet dava edenler hakkı ve kuvveti beraber taşımak zordur.. hakkı yitiren bir sürü sonra kuvvetini de kaybeder.. kuvvetini yitiren değil hakkı kendi insan hakk ve hürriyetlerini da koruyamaz hale gelir.

Düzenleyen osmanziya - 12-Ağustos-2024 Saat 20:10
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03