Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: DUNYA Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3308

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: DUNYA
    Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2022 Saat 05:32

Bu yukarıdaki yalın tablodan aşağıdaki karmaşık tabloya nasıl geçtik DUNYA dizini içindeki 35 tablo ile açık ve seçik olarak anlatılmıştır.. ancak günlük dilin düz yazısı ile değil de YBA hızlı anlam sürücüsü ve anlatım aygıtı ile..

20220618_054033_DUNYA.rar

Görüldüğü gibi dışarıda KUTULARDAN sadakat ve emanet ile şükür ve sabırdan kurulu bir dış çerçeve bulunuyor. Bir de bunun altında YUMURTALARDAN cisim ve remiz ile resim ve zihinden kurulu bir iç çerçeve yer alıyor. Bir de ortadaki BÜYÜK YUMURTA içinde hakikat ve hayrı ile hak ve hüsünden kurulu iç DİKDÖRTGEN konumlanıyor. Ancak asıl anlatım “ikincil”NESNE ve KİMSE ile “birincill” AR (harf) ve AD(isim) göstergelerinden ve işaretlerinden kurulu gizemli var oluş ve yok ölüş ile aid oluş ve sahib oluş..
Bu gün nasıl analitik düzlemin matematik kullanımı herkes tarafından kullanılabiliyorsa ve sadece kuru bir ad olarak Descartes'in adı varsa yarında YBA herkes tarafından kullanılacak ve kuru bir ad olarak Osmanziya kalacak.. Hatta nasıl geometriden aritmiteğe geçen Descartes adının altında aritmetikten geometriye geçen FERMAT bulunuyorsa ve Dekart ve Fermatın çalışmasından bu günkü aritmetik kullanım haline getieren EULER bulunuyorsa.. bu iş yaklaşık yüz yıl sürmüşse.. elbette herkes şakkadanak YBA kullanmaya başlamayacak.. başka isimlerde bu bayrak yarışına katılacak.. ancak bizler bu gün ondan kişisel ve bireysel olarak ne kadar yararalanabilirsek o yanımıza kar olarak kalacaktır.. diye düşünüyorum. Ancak sizler hazır olmuş bitmiş argumanlar ve enstrümanlar arıyorsunuz.. yanılıyorsunuz.. çünkü onu inşa edecek sizlersiniz.

Düzenleyen osmanziya - 18-Haziran-2022 Saat 05:53
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3308

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2022 Saat 13:51

Geçen seni bu gün 18.06.2022 günü konfigure ettiğim dünyanın resmi..

Onu bu gün biraz daha geliştirerek yeniden resmettim:

Gıdalar ve gayeler arasında yaşadığımız bir RIZIK ve İNFAK hayatının dini bir form almış şekli..

Hayır ve şerlere kabil ve fail bulunarak SAIL olurken.. hasene ve seyyielere kesb ve vehb ile NAİL olurken.. HARAM ve HELAL ile EMİR ve NEHİY'lere muhatab oluruz.

İçinde bulunduğumuz HUKUK SİSTEMİ tarafından..

Bu sistem yeşil ve mavi ve kızıl totaliter ve otariter rejimlerde olabilir.. bütüncü ve birlikçi olmakla beraber dayatım ve deneyim arasında denge ve uyum kurmaya izin veren HUKUK DÜZENLERİ de olabilir.. bu da bizim elimizde..

Yani bunu   İDEAL sistem ve rejimi önceden kendi AİLE'mizde gerçekleştirebiliriz.. ya da sağlamaya çalışırız.

Fakat ne yazık ki içini değiştiremeyenler dışını.. kendini değiştiremeyenler etrafına değiştirmeye çalışabilir ve icabında zorlayabilir ki bu bir zorluk ve sıkıntı çıkarır.. zorla güzellik olmaz.. ancak her güzelinde bir kusur borucu bulunur..

Yani bu iş belli bir nitel ve nicel değişiminin eşiğini gerektirir.. bireysel, toplumsal, ulusal, yerel, küresel çapta.. Fakat bunların hepsinde önce de bizim KENDİ DÜNYAMIZI ortaya koymamız gerekir.. ki bu işte YBA görsel tasarımı ile yaptığı modelleme bize bir kolaylık sağlar.

Bilgi, saygı, sevgi ve sağlıcakl kalınız.

Mustafa BUĞUÇAM 18.06.2022 Erciş-VAN

Düzenleyen osmanziya - 18-Haziran-2022 Saat 13:54
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma