Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: kritik analitik Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2767

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: kritik analitik
    Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-2016 Saat 06:17
kritik ve analitik..

buraya yapıştırılan tablonun 25 versiyona kadar çıkan sentezi..

20160524_060826_KRITIK_ANALITIK.rar

içinde de yine tablolar dolu bir düz yazı var "kad" başlıklı kritik analitik düşünüce.. kritik didikler ve analitik parçalar.. didikleye parçalaya elinize ne geçecek.. madenden altın mı arıyorsunuz ?

Sanırım Kant.. içerikli aklı parçalaya parçalaya içeriksiz ve saf aklı elde etti..

teorik aklın temeli usul ve onun temeli mantık ve onun temeli karşılaştırma.. pratik aklın tavanı iman ve onun temeli meşiet ve onun temeli de karşılama..

Karşılaşma ile yüklemler ve karşılaştırma ile yargılar elde ederseniz.. yükleme ve yargılama ile de yapamayacağınız nesne yoktur.. ben önemlilerini söyleyeyim:

YA İnsanın içine tanrı yerleştirirsiniz.. YA tanrınnın içene insanı yerleştirirsiniz.. benzer ise bu nidden dolayı şirke girersiniz.. karşı ise bu zıddan dolayı küfre girersiniz.. en iyisi mi siz hiç konuşmayın ve susun.. gelin İYYA ke na'budu ve İYYA ke nesta'in deyin fatiha-i şerife penceresinden dünyası seyredin dini nur edin.. nardan kurtulun.. sırra erin... yoksa DİL sizin ananınız belleyecek.. benim bellediği gibi...

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide