Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: zamany durduramayyz...(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3163

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

bullet Konu: zamany durduramayyz...
    Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2011 Saat 21:31

Bundan yakla?yk Bir sene önce, Yzmir Kar?yyaka çar?y içindeki camii'de küçük bir kitapçyk (risale) ile kar?yla?tym; "ZAMANI durduramayyz"  Yazary Nuri AKAY idi.. Yazaryny  internette bir kaç kaç kez ara?tyrdym fakat eri?emedim..  Kitapçy?y üç kez okudum.. önce bir göz gezdirdi?imi de sayarsanyz dört olabilir fakat evvelsi günkü son okudu?umda  dedimki  ben bu yazary bulmalyyym.. çünkü bir önceki gün yolda gelirken kitaby okurken konusu de?erinde ve içeri?i kyymetinde yazarynyn de?er ve kyymeti de artty ve bu sefer internette ilk sörfümde pardon sörçümde  web sayfasyyla  saygyde?er Nuri AKAY kar?yma çykty oradaki

irtibat bilgilerinden 81 Ya?ynda de?erli bir hocamyzla kar?y kar?yya oldu?umu anladym.. irtibat bilgilerindeki telefonuyla konu?tum ve buyur gel dedi dün per?embe  günü zaty alisiyle tany?mak onuruna kavu?tum.  ve ?imdi elimdeki kitapçy?a bakyyorum irtibat bilgileri burada ilk sayfada da var.. demek tany?mak için ber sene geçmesi benim elli sekizinden elli dokuzuna onun da sekseninci yylynda seksenbirincisine geçmesi gerekiyormu?.. demek zaman durmuyormu?...

Amma yürürken dikkatli bakanlar, ciddi çaly?anlar ve gerçekten arayanlar için dahy hyzly, daha çok ve daha verimli yürüyor.

Aramamdaki maksat ?u idi.. bu "ZAMANI durduramayyz" isimli  kitapçyktaki bilgileri sayfamda yayymlayabilirmiyim ?

Per?embe günkü görü?memde.. kitapcy?yn son sayfasynda müellifin di?er kitapçyklaryndan bazylaryny  da elde ettim..  ve CD'lerini temin ettim.
?imdi benim için iyilik.. PARA YLE SATILMAYAN ÜCRETSYZ bu eserleri ba?ka kimseleri de tany?tyrmak.

Amma EMEKLY DYN GÖREVLYSY VE ARA?TIRMACI YAZAR müellif ?unu geri çevirmiyor: Açlaryn doyurulumasy,  talebenin yeti?tirilmesi ve hayyrly i?lerin yapylmasy için kurulan HATUNYYE ilim Yayma ve Israfy Önleme Derne?i'ne ba?y?ta (MAKBUZU MUKABYLYNDE)  bulunmasy.. çünkü namazyn YKAMESY kadar zekatyn YTASI da müslümanyn görevi. ve de?erli hocam eserleriyle mür?id oldu?u kadar hizmetleriyle de bir dava adamy.. benim gibi kimseye zararym yok diye avunanlary ba?kalaryna da yararly olmaya ça?yryyor.

ve sitesinde diyor ki:

ÇALI?MALARIMIZ:

50 senelik Sosyal Hizmetlerimizde ?imdiye kadar ekserisi öksüz ve dar gelirli yirmi bir bin üç yüz ki?i giydirilerek sünnet ettirildi.

135 kyz evladyny çeyiz yardymy yaparak evlenmelerini sa?ladyk. Yzmir'in muhtelif camilerinde ?adyrvanlar yaptyrdyk. Gürçe?me Huzurevi camisini yeniden yaptyrarak hizmete açtyk. Deprem nedeniyle senelerce kapaly kalan MUM YAKMAZ HACI VELY CAMYY'ni tamir ettirdik ve lojmanyny yaptyrdyk. Hur?idiye Cami'sini çuvalcy dükkâny halinden kurtararak ibadete açtyk.Artyk bu camilerde ezanlar susmuyor camiler cemaatle dolup ta?yyor.

Ramazanda ö?renciler ve fakirlere 500 ki?ilik her gün iftar verdik. Halen ekserisi öksüz dar gelirli ö?rencilere burslar veriyoruz.

Somali, Filistin, Sudan'dan gelen mültecilere ve fakirlere her gün 200 ki?ilik yemek veriyoruz.

Bu çaly?malar duyarly halkymyzyn yardymlary ve zekâtlary ile mümkün olmaktadyr. Bu bilgiler gençlerimize y?yk tutar ümidi ile kaleme alynmy?tyr.

Yn?aallah, bu bilgiler ba?kalarynyn da saygyde?er Hocamyzyn kitapçyklary, ilmi  yanynda himmeti ve  gayretiyle tany?malaryna vesile olur.

Osmanziya

Not: De?erli Hocamynyz ZAMANI DURDURAMAYIZ ba?lykly risalesini a?a?yya  ekledik:

Düzenleyen osmanziya - 16-Ağustos-2011 Saat 17:09
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3163

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

bullet Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2011 Saat 17:47

ZAMANI DURDARAMAYIZ!