Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din
Mesaj icon Konu: ISLAM Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: ISLAM
    Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2017 Saat 20:22
İSLAM
Kur'an-ı Mu'ciz-ül-Beyan indiğinde dünyayı Akdeniz çevresinden ibaret biliyorduk.. bu gün iki yüz milyar galaksi içinde ikiyüz milyar yıldız sayabiliyor ve bunun evrenin yüzde dördü olduğunu söylüyebiliyoruz..

O zaman insanın ne genetik haritasını biliyorduk ne nörolojik yapısını.. evren ve insan yani DÜNYA hakkında bilgimiz değiştiği gibi Kur'an hakkındaki bilgimizin ve Kitap hakkında görüşümüzün ve din hakkında düşüncemizin DEĞİŞMEYECEĞİNİ kim söyleyebilir ki..
ancak bilgilenmeyenler.

İşte bu yüzden İSLAM benim ya da senin tekelinde değil..
elbette ortak bir dil gibi ortak bir din daha vardır sorumlu olduğumuz ve fakat insan sayısında yol ve anlam ve anlatım ve ideolojide vardır ki bunlar da bizim ayrık hatta özgün, özgü ve özel dünyalarımız.. dillerimiz ve dinlerimizdir.

İşte sıkıntı bunlar bir ya da bir kaç tanesinin
ortak bir din ve dil ve dünya diye yutturulmaya çalışılmasıdır.

ISLAM dizini içindeki dosyalar

20170904_202137_ISLAM.rar

(ISLAM ana dizini içinde BİR tane (ISLAM 13 ) numaralı HABLO var her birinin içinde ortalama onar tablodan toplam 10tane tablo bulunuyor. Bu sıkıştırılmış RAR dosyasını indirerek içindeki yalından karmaşığa doğru bu tabloları versiyon sırasıyla incelemek için indirmelesiniz)

İslam nedir sorusunun yanıtını oldukça karmaşık olarak verdim.. büyük bir olasılıkla amma tumturaklı bir tanım olmuş ve fakat ne demek istiyor anlamadık, demişlerdir.
Burada bu düşünce ve zihin disiplinime göre tabloda oluşturduğum islamı anlatmayacağım. Geleceğin okuyucularına bırakıyorum onu.

İmamı Nursi bu İslam değişimlerini eski said, yeni said ve üçüncü said olarak tanımlar. Benim de yaşamımda, herkesin yaşamında olduğu gibi, hayatı anlama ve analtma değişim ve dönüşümleri olmuştur. Buna da eski Mustafa yeni Osmanziya üçüncü Dinnur diyebilirim.. hatta dördüncüsü geliyor diye de haber verdim.

Bunların her birinin islamı birbirinden farklıdır.
Değişmyen bir evren.. değişmeyen bir insan olmadığı gibi değişmeyen bir İslam olmaz.

Ancak mevcut olan nesnelerin ve kimselerin ortak bir yanları olduğu gibi ayrık bir yanları bulunurda bu yüzden cinsler, türler ve bireyler vardır. Dünyalar, dinler ve diller vardır.

Ben islamımı yazılarımla anlattım.. ben insanımı yazılarımda anlattım.. ben kendimi yazılarımda anlattım.. burada bu kadar türlülüğü ve çeşitliliği nasıl anlatayım. Kendimi hoca ya da yazar saymadığım için bunu yapmaya da kendimi zorunlu hissetmiyorum.
Bu arada çayım soğuyor ve içemiyorum. Soğuk çay içilir.. sıcak çay içilir.. ılık çay asla!

Oysa her işin ılığı iyidir.. ışının ışığı.. ısının ılığı iyi olduğu halde ılık çaydan kötüsü yoktur.

Bu İslam vesilesi ise tablolar ile ile birlikte birikmiş düz yazılarımı da buraya yerleştirdim.

Bilgi, sevgi ve sağlıcakla kalın.

Sağlıcakla kalın

OSMANZİYA

Sentaks / sözdizimsel / BEYANÎ eksikliklerim VE
semantik / anlambilimsel / MAANÎ yetersizliklerim
için düz yazıdan özür dilerim

.

NOT:
Evet, aslında benim kullandığım sistemde
cümleye, kelimeye hatta harfe de ihtiyaç yok…

http://groups.yahoo.com/group/BAKARA/
http://groups.yahoo.com/group/oku-ikra/
http://groups.yahoo.com/group/yontem-bilim/
http://groups.yahoo.com/group/insanbilim/

www.yontembilim.com
www.insan-bilim.com
www.osmanziya.com

Düzenleyen osmanziya - 04-Eylül-2017 Saat 20:32
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla