Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: ZAMAN Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: ZAMAN
    Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 13:46
ZAMAN

ZAMAN dizini içindeki dosyalar

20171119_132948_ZAMAN1.rar

Zaman dizini içinde versiyon sırasıyla izlenecek.. imgelenecek ve irdelenecek 46 tablo.

Zaman hür ruhu ortaya çıkarmak için kurulmuş bir koca bir makinedir.
İzzet-i kudret ve hikmet-I rahmette böylece ortaka çıkmış olacaktır.
Hepsinden önemlisi ilim ve irade meydana gelmiş olacaktır.

Zihnin mekan ve zaman ile mana ve gaye köşelerine konuşlandırdım.
Zerre ve hücre ile ene ve zümreyi böylece ALEMLERİN meddi ve amedi koordinatlarını yerleştirdim.

Neler neler dedim.. aşama aşama..
evre evre sözcükleri yerleştirdim.
Varlıklara evren olaylara evrim dedim.
Böylece yokluklar çekildiler aradan.
Ölanaklarla ile olanaklar ortaya çıktılar.

zAMAn'ı SÜRE olarak karşılarım..
zaman'ın tersine yazılışı olan namaz'a da SIRA derim.
salat ve vakit ile sıra ve süre demiş olurum namaz ve zamana.. salat mü'minlere "kitabenmevkuta"dır.
Burada toprak üzerinde kılmıyorlarsa orada sac üzerinde kılacaklardır..

Fizik zaman.. optik zaman.. psik zaman.. lojik zaman.. sosyal zaman.. tarihsel zaman.. olmak üzere türlü ve çeşitli doğa (tabiat) ve döne (tarih) dönüşümleri.. aşamaları.. evreleri vardır ki bunun en bilindiği GÜN'dür ve güneşin dönümü gibi görünen dünyanın dönüşüdür. Dünya doğudan batıya doğru gerçek dönüşünden dolayı optik yanılsama ile güneş ve ay ve yıldızlar gibi gök cisimleri de doğudan batıya doğru döner görünürler.. görünür hareketleri ile.. Zamanın görünür hareketlerine en kolay bir şekilde saniye ya da dakikayı gösteren ibrelerin HAREKEKETLERİ'nden anlayabilirsiniz. Kalbinizde bir saattir. Nabzınızdan dinleyebilirsiniz.. kalbiniz durunca saatiniz de durmuş demektir. Öyle ise oradan uçan ruhunuz saatin ruhu ve zamanın ruhu olmasın ;)

Zaman konusunda yazılan her anlatım bize ders verir ve biz ondan ibret alırız. Bilinen zaman ile yaşanan zaman arasında doğu ve batı kadar büyük bir mesafe.. gelecek ile geçmiş zaman arasında yer ve gök kadar uzun bir mesafe olduğu halde geçmiş ve gelecek ile doğu ve batı arasında hiç bir farkın kalmadığı yatay ve dikey iki çizgi haline geldiği YBA ile düşünmeye başladığınızda ve kendinizi dört köşede kısılmış ve kozasını örmekte olan bir böcek gördüğünüzde tek dersiniz ve derdiniz.. bu koza içinde kalıp ölmek mi yoksa kozayı delip hürriyet kanatlarınıza kavuşmak mı olduğu kararı vermek olacaktır.

Bilgi ve sevgi ile
Sağlıcakla kalın.

OSMANZİYA

Sentaks / sözdizimsel / BEYANÎ eksikliklerim VE
semantik / anlambilimsel / MAANÎ yetersizliklerim
için düz yazıdan özür dilerim.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma