Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

  Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: FUZULI Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye


Kayıt Tarihi: 12-Temmuz-2010
Gönderilenler: 1233

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: FUZULI
    Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2018 Saat 09:25
45 tabloluk bu dosyanın 13, 23, 33, 43 numaralı dört tane HABLO'su var.. bunları versiyon sırasıyla gözleyerek izlediğinizde.. tahayyül edip imgelediğinizde.. tevehhüm edim irdelediğinizde.. fuzuli olarak 45 adet TABLO göreceksiniz.. bu tablolar iki uçlu kablolar.. iki kablolu tablolar ile örülmüş bir kanaviçedir.. erkek adam örer mi diyeceksiniz.. lakin biz görmeyi örmeye çevireli beri örmenin kadını ve erkeği kalmadı artık.. bir de ördüğünüz insan ise ve üstelik kendiniz iseniz yani siz insansanız işin önemi ve değeri daha da artacaktır.

işte bu 45 tabloluk dosya:
20180204_091050_FUZUL.rar

Bu aşağıda bindireceğim 29 ncu tablo.. demek bunun üzerine 16 tane daha tablo yapılmış..Zaten benim tüm tabloların fuzulidir.. luzumi olsa idi şimdiye kadar kapış kapış giderdi.. lakin FZL ile LZM arasındaki tersliği görüyor musunuz ? ZmN ile NmZ arasında da bir terslik vardır.. MzN ile NzM arasında da bir terslik vardır.. demek ki dünya ters olan AKS ile düz olan HDS arasında gidip gelen bir suret ve şekil dünyasıdır.. suretler ters olarak gözümüzde yansıma yapar.. şekiller düz olarak gönlümüzde ansıma yapar.. yansıma (hads) eden hadd'ler ile ansıma (aks) eden hatt'lar arasında inşa ettiğimiz misil ve mesel ile temsil ve timsal dünyasında temessül eden bedenler ve imtisal eden ruhlar arasında bir dolayım olan delalet ile bir aracılık olan işaret.. perde olmuş.. kimseleri birbirinden uzaklaştırmış.. oysa DİL onlara yakınlaştırmak için yasalarla proğramlanmış ve yasaklarla protokollandırılımmış idi.. garip ama gerçek..

Ve benim gibi aşkı unutmuş tecessüslüler.. ya da aşka hasret meraklılar.. bırakın bu merakı ve ışkı.. aşka ve yeraka bakın.. İSTER seniz.. İSTEMEZseniz.. dönün sofranıza.. merak içki.. ışkı meze yapın.. sürsün gitsin sarhoşluğunuz...
Demek aşkı gibi merak dahi insanı esrik edermiş.. etmez mi çünkü artık merak aşk haline gelmiş.. riya rüyete.. re’y rüyaya dönmüş..


Sana hazırladığım versiyon sırasıyla izleyeceğiniz.. imgeleyeceğiniz ve irdeleyeceğiniz kablolarla.. dablolarla.. tablolarla ve hablolarla zati alinizi baş başa bırakıyorum ablacığım.

Osmanziya


Düzenleyen osmanziya - 04-Şubat-2018 Saat 14:26
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide
Türkçe Çeviri : Nuri Cengiz
Tasarım & Düzenleme : BeyazSeytan
WebWizTurk