Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

  Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: sag ve sol Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye


Kayıt Tarihi: 12-Temmuz-2010
Gönderilenler: 1251

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: sag ve sol
    Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2018 Saat 20:33
EZVAC

SAGSOL dizini içindeki dosyalar

20180628_203234_SAGSOL.rar


EZVAC

SAGSOL dizini içindeki dosyalar

Sağ ve sol yeteri kadar tanınlanmış bir kavram.. terim ve olgu değildir.. genellikle 1789 Fransız ihtilalinden başlatilir.. fakat ondan önce Kur'anımizda ashabı yemin ve şimal olarak akibetleri gösterilerek tanıtilir.. organik kimyada sag ve sol elli bileşiklerde bahsedilir.. psikolojik nörolojide sol lob lineer ve sağ lob global mentaliteden sorumlu tutulur.. YBA bunu sağ duyu ve sol goru olarak bilim ve dil ile din ve hukuk halinde ayrintili olarak tanımlamıştir. Butun bunlara ragmen yeterince açık ve seçik olarak tanimlanmiş ve taninmiş degildir.

Aslındta bu sağ ve sol yanlarımız ile milletler.. medeniyetler.. kulturun dil ve din katlarinin çirptiği kadar uçarlar ve her konduğu zirvede birbirlerıni dönüştururler.. bu yüzden tarihe DÖNE diyorum. DOĞA döne ile uygarlikları sergilerken genetik kodları ve külturel modları kullanır. Dilin ve dinin prototype ve stylotype modları külturu dokurken kimlik ve kişilikler sınav ve yarış halinde.. bireysellik ve başkanlıklar savaş ve barış halindedir.. diye düşünüyorum.

Tablo ve resimlerde sağı ve solu “yüz”ün ve “yol”un ortak odağı olarak gösteriyorum.. mekandaki yuruyuş ve zamandaki gidiş.. bedenimiz ve zihnimiz bize saği ve solu dayatiyor ve buyuruyor.

Tabloda görüldüğü gibi göz ve kulak sağlı ve sollu çift.. el ve ayak sağlı ve sollu paralel ve iki.. kalça ve göğüs sağlı ve sollu şef’.. beyin ve yürek loblar ve karıncıklarla çift.. tek başına bir yapı değiller.. tek yapılı olduklarında iyi ve güzel olmuyorlar.. Peki ne varsa bu parite ve dualite de mi var ?

Hayır.. zaten bunların ikisi bir arada ÜNİTE ve MONİTE… bir bütün ve bir tüm oluştururlar.. ve tüm bu çiftlerde BİR’in göstergesi ve görüngüsü.. dünya bir moniter bir tümellik ve zihin bir unitel bütünlük arz eder.

Ancak bizler bu bütünü evren ve insan diye ikiye ayırırız.. evreni ikiye ayırır tabiat ve tarih deriz.. insanı ikiye ayırırız akıl ve kalb deriz.

Alış verişte iki taraf vardır; sen malı alırsın ona ücretini verirsin.. sen işini yaparsın o ücretini ver.. yani ticaret ve ecir karşılıklı ve iki taraflı.. ancak sen bazen karşılıksız transfer edersin çocuklarına.. eşine.. annene ve babana.. yani bu tek taraflı olur. Bazen de işçinin hakkını vermezsin.. rızası ile ya da rızası olmadan onun hakkını alırsın kuvvetinle.. bu zulum ve haksızlık olur.. bak hak ve kuvvet de iki taraflı.. hak ve halk ta iki taraflı.. hatta hakk ve hürriyette ancak bazen halktan yüzünü çevirir hakka dönersin.. öbür tarafı ardına alır bu tarafı öne alırsın.. ancak bu akıbetlerin illetleri kestiği zaman olur.. vakti gelince zamanı yarıda kesiverir namaza girersin.. varlığını ve kendini feda edersin.. vakti gelince hayayı kesiverir eşinle cimaya girersin orgazm bütünlüğü yakalarsın.. yani her zaman iki taraf.. iki yan.. sağ ve sol birlikte olmuyor tek taraflı oluyor.. ancak MONİTÖr.. her zaman ekranın iki yanını birden gösterir.. ÜNİTE her zaman konunun iki yanını birden gösterir.. hem aktörleri ve kimseleri gösterebilirsin.. hem faktörleri ve nesneleri gösterebilirsin VEKTÖR’de ikisine de BİRLİKTE yer verebilirsin.   

Bu yazının ekli rar dosyasında 40 dan fazla dosyada (tabloda) bu konu imgelenmiş elenmiş.. SAGSOL başlıklı 13, 23 ve 33 versiyonlu dizinlerde (Hablolarda) yöntembilim, insanbilim ve islambilim açısından konu irdelenmiştir.

Sonuçta sağ ve sol bizim sağ duyu ve sol görümüzün sürekli kullanılmak suretiyle alışkanlık haline gelmiş düşünce, görüş ve tutumlarımız haline geldiğinde SAĞ DUYUŞ ve SOL GÖRÜŞ oluşuyor. Bunlarda bir saplantı ve ön yargı haline geldiğinde cılkı çıkarak sağcılık ve solculuk şeklinde marizi bir yaklaşım ortaya çıkıyor.

Bu yüzden YBA, içerikli bilgilerle renklenmiş ve yeşillenmiş.. siyasi ve bilgi içerikleriyle biçimlenmiş ve kırmızılaşmış.. mavinin de araya girmesiyle iyice siyahlaşmış ve faşistleşmiş   ideolojik sağcılık ve solculuktan yüz çevirerek içeriksiz ve nerede ise renksiz bir SARI ile yöntem bilgisine öncülük etmiştir.

Umarım işe yarar.

Bununla görürsün ki Rahmani SAĞ ve Şeytani SOL.. senin içinde bütünlüğü yakalamaya ve tümlüğü tutmaya vesile ve vasıta olur.. otoriter ve totaliter heveslerden vaz geçerek .. üniter ve monitel bir ulus ve ülkeyi bulursun.

Bilgi, sevgi, saygı ve sağlıcakla kalın.


OsmanziyaDüzenleyen osmanziya - 28-Haziran-2018 Saat 21:24
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide
Türkçe Çeviri : Nuri Cengiz
Tasarım & Düzenleme : BeyazSeytan
WebWizTurk