Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: SOZ ETMEK Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: SOZ ETMEK
    Gönderim Zamanı: 14-Mart-2019 Saat 06:35
20190314_062027_SOZ.rar

2000 KB tan küçük olduğu için 3 ana habloluk ve 159 tabloluk kocaman bir küme..

Söz etmekten bahsediyor.. ve habloların için bir düz yazıda şöyle diyor, ki onu da buraya bindirdim:

Dün Face baktım.. öyle ipe sapa gelmez cümleler kuruyorlar ki acaba diyorum bu adamda akıl ne işe yarıyor..
Adam diyor ki;
“Her ezanda Allah’a şirk koşuluyor. “Allahü Ekber” denildiğinde Allah tanrıların en büyüğüdür, deniliyor.”

İlk okul mezun lakin hayat mektebinde okumup ülema olmuş bu arkadaş bilmiyor ki ALLAH lafzı celali.. öyle sandığı gibi bir cins isim değil biz Müslümanların inandığı ve taptığı Tanrı’nın özel ismi.. Biricik yaratan ve yegane tapılan salt tanrı kendisine en son mesajında ALLAH ismi celalini vermiş.. yani bu arkadaş hem bilmiyor hem bilmediğini bilmiyor…
Evet bizim sıkıntımız bu.. dilimizi kötü ve kötüye kullanıyoruz.. bilerek ya da bilmeyerek söylediğimiz yalan ve yanlışlar.. dünyamızı ve dinimizi sonuçta kendimizi ve insanı bozuyor.. eğer bunları düzeltmeye çalışmazsak.. bozulanların akıbetine düşeriz.. yani çöplüğe atılırız.. evrensel çöplük olan cehennemde, Allah azze ve celle korusun, buluruz.
Demek ki SÖZ’ün içerdiği bilgi ve buyruk sağlam ve sağlıklı olmalı.. sağlam (SALİH) bilgi hem doğru hem gerçek olmalı.. sağlıklı (SAHİH) buyruk hem iyi hem güzel olmalı.. salih akıl ve sahih nakil olmadan da selim bir kalb ve salim bir lisan da elde edilmez..

Sağlam olmayan bir sözleşme yapılabilir mi ?
Bu sağlam da ki ağ ile bağlam da ki ağ arasında ne fark var ?

Böylece aç-ılan ağ-lar olan ağ-aç'lerin çeşitliliği ortaya çıkar... yapma ağaçlar.. yapay ağaçlar.. sanal ağaçlar.. sayıl ağaçlar.. sağ ağaçlar.. ölü ağaçlar.. diri ağaçlar.. canlı ağaçlar.. cansız ağaçlar.. hasta ağaçlar.. sakat ağaçlar..

biz ne yapıyoruz böyle dışı süs içi pis "söz"lerle.. tümcelerle.. tanımlarla.. tamlamalarla.. benzetmelerle.. anlamlarla.. anlatımlarla.. bunlar bizi nereye kadar götürecek..

diplomaya.. işe.. aşa.. eşe.. makama.. servete.. şöhrete.. mezara.. ya oradan sonrası ?

Sonuçta dilimiz dinimiz olana kadar yürüyecek ve dinimizde dilimizi bulana kadar yol alacağız.. dünyada.. ya ondan sonrası..

özetle SAĞLAM yapılmamış bir BAĞLAM.. anlam.. anlatım her zaman kopabilir.. zaten bir zincirde en zayıf halkasından kopar.. ister koşar ister kaçar adamlarla ilerlesin ve yükselsin.

Yaratan yar ve yardımcımız olsun.. sağlam bilgi taşımak.. sağlıklı buyruk yüklenmek.. esenli değer saklamak.. güvenli değişken aktarmak.. ürünlü çıkar ve yarar kazanmak.. onurlu sevgi ve saygı korumak.. yaptıklarımızdan aklanmak.. etmediğimizden bağışlanmak.. ve böylece kurtulmanın mutlu ve kurtarmanın kutlu yolunda utanmayla yürütsün ve umutla ilerletsin..    
Amin.

Bilgi, sevgi,saygı ve sağlıcakla kalınız

Osmanziya 14.03.2019
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma