Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

  Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: dilin beş işlevi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye


Kayıt Tarihi: 12-Temmuz-2010
Gönderilenler: 1377

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: dilin beş işlevi
    Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2019 Saat 00:35
Dilin beş işlevi vardır; iki tanesi aslidir; bilgi konusu ve buyruk komutunu taşımasıdır.. bir tanesi selamlama ve hidaye.. bir tanesi tahiyye ve hidaye.. üçüncü gurub ise bilgi ve buyruğu kaydetme ve saklama.. hidaye ve hediyeyi koruma ve kazanmadır.. bunlar ilk ikisi bilim ve hukuka ilişkin işlerler.. diğerleri ahlaka ve dine dair derinliklerdir.bilgi belirtmek
buyruk yaptırmak
hidaye ve hediye
kaydetme ve kazanma


20190811_005310_SUI.rar

Bu sui.rar dosyası içinde yaklaşık kırk tablo var.. bu tabloların içine bulunduğu dizinler versiyon sırasıyla artar hepsi birlikte bir HABLO teşkil ederler ve böyle yaklaşık 2000 tane hablo vardır. Bunlardan birini ya da bir kaçını versiyon sırasıyla inceleyerek ufkunun açıldığın gören ve bu ufukla bir kaç yüz hablodan sonra YBA önemini ve değeri anlayan bir kaç kişinin kendisini arama ve anlama yolculuğunu başlatacak KÜRESEL bir harekete ulaşacağını düşünüyorum. Şimdilik bu sayının 50 olduğu saptanmış.. şimdi bu sayı 5 bile değil iken benim elli bini hayallememin ve dillendirmenin oldukça uçukluk olduğunu düşüneceksiniz.. haklısınız.. ancak zamanda beni haklı çıkaracak İnşaallah.

Beyin garib bir alet.. kendisi atomlar ve hücrelerden müteşekkil "madde" dediğimiz ancak tanıyamadığımız ve hala da tanımlamaya çalıştığımız ENERJİ PAKETLERİNDEN oluşan bir NAR.. buna e-Nar-ji diyorum.

Biz bu narın yapısının bu durumdaki işlevini SYR.. görevini NUR ödevini SIRR olarak adlandırıyoruz. Biz adlandırmaları zerre, hücre, ene ve zümre olarak ta yapabilirdik.. ancak bunlar şimdilik EDEBİYAT olarak kabul edilir.. zaten nefis, akıl, kalb, ruh gibi isimlendirmeler de bir EDEBİYATTIR.

Ancak gelecekte YBA in da aday olduğu, günlük dilin ve bilimsel bilginin üstündeki felsefe, hikmet ve din katmanlarına ilişkin ortak dil oluşturulduktan sonra daha ciddi araştırma ve keşiflerde başlayacak.

Böylece beyin ve beden ilişkileri biraz daha tanınır ve bilinir hale geldiğinde akıl, mantık, zihin, şuur ve ruh gibi adlandırmalar da açık ve seçik hale gelecek. Şimdilik ortada ruhu kabul ya da reddetmek.. evrim ve yaratılış tartışmasında bulunmak.. tanrı tanırlık yada tanrı tanımazlık çekişmesi sürüp gidiyor.

Böylece sanal, artırılmış ya da karma gerçeklikle yapılmış illüstrosyonların ve hikayelerin.. sözüm ona bilimsel raporların ve kararların daha sağlam ve sağlıklısı ortaya çıkacaktır. Sorunlar biraz daha kolay, hızlı ve masrafsız çözülecek.. belki de bu rahatlığa rağmen hala küfran ve isyanda bulunanların kafasına patlayacak kıyamet.. Ne diyor bizim Eczacı Şemsettin BAYKUL bey, "Gücün ve varlığın dahi bir son kullanma tarihi vardır." Ne kadar BİLİMSEL bir söz...

Bilgi, sevgi ve saygı ile sağlıcakla kalınız.
Bayramınızı tebrik eder nice bayramlara erişmenizi dilerim.
11.08.2019 10.12.1440
Osmanziya


Düzenleyen osmanziya - 11-Ağustos-2019 Saat 01:29
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide
Türkçe Çeviri : Nuri Cengiz
Tasarım & Düzenleme : BeyazSeytan
WebWizTurk