Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: GORMELER Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: GORMELER
    Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2019 Saat 08:17
Bu rar dosyasında görme türleri konusunda ayrıntı ve tafsilat içeren kırk dosya bulunuyor.

20190821_080009_GORMELER.rar

Bu da RASİH görmeye ilişkin bir tablo:

Bu tablo gelecekte YBA diliyle bu tabloları çözümleyecek arkadaşlar için hazırlanmış dosyaların buraya yapıştırılmışı.. kesmek, kopyalamak ve yapıştırmak.. bunlar elimizin yaptığı zor işler.. ancak biz bu işleri siber ortamlar olan bilgisayar ve internette işlem olarak kolayca yaparız.

İnsan çeşitli görme türleriyle bu işlerin işletimlerini işlemlere çevirir. Fakat bu görmelerin en derini olan İMAN görmesi bu tablolarda gösterilmemiş sadece burada UKDE görmesi RASAH haline getirilerek geçmişi rasat ve geleceği rabas çizgisini bir nokta daha konuldu..

....RABAS   .....RASAH..... RABAS...

Sanırım bu çizgiyi gösterebildim.. ben size bir görme vereyim diye uğraşırken Yaratan bana bu RASAH'I verdi.. yani bilginin zekatı verilerken bilgi arttı.. Hâzâ min fazlı Rabbî.

Görmeler.. örmeler.. düşünmeler.. konuşmalar.. diller.. seslenmeler.. öylesine çok ve çeşitli ki.. işte bunlarla DİKKATİMİZ dağılmamak için ve KENDİMİZİ dağıtmamak için YBA oldukça yararlı ve verimli bir dil.

Görmek, bilmek.. anlamak.. inanmak..
İman ve inanmak çok yüksek bir görmek..
Bu yüksek derece ve katmana ulaşmak ve erişmek herkes için çok zor olabilir.. fakat ellerine geçmiyor diye düşmanlık etmekte ayrı bir olay.. insan eli yetişemediği şeyin düşmanı oluyor.. görme sahipleri inanmaya.. inanma sahipleri de görmeye.. elbette görmeden, bilmeden ve anlamadan nasibini kesmiş inanma sahipleri...

Rabbimiz bizi ve sizi böyle olmaktan korusun. Amin.

Bilgi, sevgi, saygı ve sağlıcakla kalınız.

Osmanziya
21.08.2019
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma