Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

  Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din  
Mesaj icon Konu: istikamet Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye


Kayıt Tarihi: 12-Temmuz-2010
Gönderilenler: 1322

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: istikamet
    Gönderim Zamanı: Bugün Saat 20:09
İstikamet.. günde kırk kez ihdi-na-es-sırat-el-müstakim diyenlerin en iyi bildiğini düşünülen bir sözcük lakin ben dahil bu kelime ile ne denilmek istenildiğini pek bilmiyorum.. ancak bu amel-i salih gibi oldukça tümel ve genel bir terim. Genel ve tümel ve yuvarlık sözcüklerin anlamını bilinir gibi olur lakin esas mahiyetini kimse bilmez ya da herkes kendine göre bilir.. örneğin MADDE sözcüğü.. maddenin ne olduğunu bu günkü çağdaş bilimsel gelişmelere rağmen yine tam bilmiyoruz.. Enistein başka bir şey (Rölativite) demiş Planck başka bir şey (Kuantum) demiş.. amma ikisinin birlikteliği olan maddeyi bilmiyoruz.. madde böyle ise artık "mana"nın ne olduğunu siz hesab edin.. elbette bu konuda hocalar ve yazarlar bol bol ahkam keserler ama çoğu hükümleri kendilerini bile tatmin etmez.. işte İSTİKAMET dahi böyledir ve bende yöntembilimsel analize göre kestiğim ahkamı aha buraya yapıştırıyorum:Tabi bu dosyayı birden ortaya çıkarmadım şu rar dosyası içindeki ISTIKAMET başlıklı hablodaki 28 dosya ile PARADIGMA başlıklı hablodaki 30 dosya yani kırk tane tablo ile ortaya çıkan manzara İSTİKAMETİ biraz daha açık ve seçik olarak gösteriyor.


Ancak siz yinede ahkam kesmeyi dinlemeyi severseniz.. bende haliye ahkam kesmeyi severim.. bunun için vaktimiz el verirse önemli ve değerli ve gerekli olduğu için.. eğer AKL-I MÜSTAKİM ise sıratı müstakimde yürüyoruz demektir.. ben bunu anlatacağım.. siz dinleyen sizde başkasına anlatırsınız haliyle..

Haydi kolay gelsin..
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye


Kayıt Tarihi: 12-Temmuz-2010
Gönderilenler: 1322

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Bugün Saat 20:49
İstikamet İKAMET ile başlar KIYAMET ile biter..
Önce ruhlar aleminde ikamette idin.. sonra anne karnında ikamet etmeye başladın.. sonra dünyada ikamet etmeyi sürdürdün.. sanırım memuriyet dolayısıyla benin ona yakın ikametin oldu en son İzmir Üçyol’da ikamet ediyorum.. bundan sonra nerede ikamet edeceğimi bilmiyorum ama dünyada son ikametim bir kabirde bitecek ancak kıyamete kadar yani dünyanın gittiği yere kadar gideceğiz.. işte tüm bu ikametlerden ikameteler gidişe de İSTİKAMET adı veriliyor. Kıyametten sonraki istikamette çatallaşacak.. ya cennete ya cehenneme bunlardan birine İKAMET etmek üzere gidilecek.. ancak şimdilik istikamet BALKON’a.. saat 21 e geliyor.. üç yolun gökdelenlerin birinin 10 katında en sıcak günlerin akşamında püfür püfür cool esen rüzgarın eşliğinde 40 yıllık ve Huri’den farksız hatunla çay içmeye..
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide
Türkçe Çeviri : Nuri Cengiz
Tasarım & Düzenleme : BeyazSeytan
WebWizTurk