Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim
Mesaj icon Konu: ?apka(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2604

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

bullet Konu: ?apka
    Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2010 Saat 00:14

Mesleki sitenin forumunda a?a?ydaki yazyyy yazadym..

Merhaba,

Hz.Mevlana'nyn ünlü bir sözü var.. gömlekler gördüm içinde adam yoktu.. adamlar gördüm üstünde gömlekler yoktu.. gibi bi?i.. Bir sultan dermansyz bir hastaly?a tutulmu?  demi? ki tabibler dünyanyn en mutlu adamynyn gömle?ini giyersen kurtulursun.. dünyanyn en mutlu adamyny bulmu?lar üstünde gömle?i yokmu?.. san'at oluyor içinde edeb olmuyor, edeb oluyor içinde san'at bulunmuyor.. edebsiz ahlaksyz demek de?il.. Sayyn Akman üstad da edebsiz de?il.. fakat edeb ve haya  ahlaktan önemli bir ?ubedir. Bu ?ubenin birinin olmamasy dairenin bulunmamasy anlamyna gelmez.
Yani edebiyatlar yani edibler edebli olmalyki san'atynyn hakkyny versinler yoksa sadece san'atyn hakikati görünür. Yani lafy döndürüp dola?tyryp ?uraya getirecem.. benim sitenin müdavimlerini artyrmak için acaba Sayyn Makman'yn ?iirlerinden bir kaç tanesini izniyle alsam yarary olur mu ? Amma en iyisi sayyn Makman üye olsun kendi ?iirlerini kendi yazsyn.. böylece bir hareketlilik ba?lar. Fakat sayyn ?ahin üstady ça?yrdym kavgaly olduk mirac gecesi anca bary?abildik.. bi de Makman üstadla ayny duruma dü?meyelim de diyorum. En iyisi ne ben bu teklifi yapmy? olayym ne de Sayyn Makman duymu? olsun. Aramyzda pardon medyada kalsyn. Sözü özetlersem BYÇYM ve YÇERYK ula?ylan en yüksek hakikatlardan birisidir ki eskiler ona ZARF ve MAZRUF demi?ler.
Ben sayyn Akman'yn san'atynyn zarfynda çok yüksek bir içerik görüyorum ki bu edebe muhalif sözler onlary örtüyor:sapka: aha i?te bu yazyyy ben yazdy isem Allah canymy alsyn.. sapka e?er bir noktasy olsa ?apka olur. ?apka kafanyn zarfydyr, kafa ise içerik. E?er ?apka'nyn noktasy gitse geriye sap-ka kalyr. Sap bir tür biçimdir onunla içeri?i tutarsyn.. anla?ylyr yazacam diye kalem beni nerelere getirdi arkada?lar.. evet dil bir esrikliktir ki onu ?arabyny içen serabynyda görür.
Kah Akman gibi dinlettirece?im diye sapkar kah benim gibi söylettirece?im diye ?apkar.. Hinci bu yazy bir kez bile düzeltme yapmadan tüm do?açlamasyyla piyasaya sürüyorum ki onu zihinlerinin badelerine mazrufen koyanlar cisimlerinin kaselerinde eze eze içimlesinler biçimlesinler.

anla?ylyr bir yazy diye buraya aldym taki a?a?ydaki tabloyu vereyim

Arkada?lar sa?da insan yani ADAM yazyly.. solda kainat / evren yani ODAM yazyly..
Bugün dairelere katiplerimle yöntembilim üzerine bir sohbet yaptym.. bu tablo üzerine konu?tuk.. bu öyle bir tablo ki koca kainaty bir oda gibi küçültür, bir oba gibi yakynla?tyryr ve bir ada gibi ku?atyr.

Bunu siz de göreceksiniz.. vaz' ediyor ya da va'd ediyor de?ilim..
zihninizle kendiniz göreceksiniz.
E?er yöntembilimsel analizi ö?renip kullanarak  dü?üncenin  esrikli?ini kaldyryr.. dilinizin sarho?lu?unu giderir.. zihninizin  zincirlerini kyrabilirseniz.

Düzenleyen osmanziya - 14-Temmuz-2010 Saat 00:17
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03