Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: insanın ontolojisi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2601

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: insanın ontolojisi
    Gönderim Zamanı: 22-Mart-2022 Saat 15:42

MES’ELE
Meselenin hiçbir zaman aşk olmadığını, 30’lu yaşamın sonlarına doğru anlayacaksınız.
Mes’ele; dostluk, güven, yol arkadaşlığı.
Yanınızda yürümek istemeyeni, kendi vaktinizden çalarak ikna etmeye çalşmayın.
İlayda ilayda GÜNEŞ

DÜZELTİLMİŞ:
Gereksinimin hedeflerini, YARARLANMA yatayının düzlemindeki duraklari belirler;
DOGUM(olum).okul.iş.aş.eş.DÜĞÜN.ev.araba.emeklilik..DÜĞÜM(ölüm)...

Fakat bir de bu para kazanmak için yaptıgimiz mal ve hizmet sunumu dışinda fazilet ve kemalat serimi bulunur. Bu yatay yararlanma duzlemine dik arayış amaçlarinin dizildigi çizgiye YETKINLIK dikeyi diyorum.

Yararlama yatayınin gereksinim hedefleri (erekleri) ve yetkinlik dikeyinin arayiş amaçlari (gayeleri) konusunda daha önceki yazılarımla yetinip şimdilik fazla ayrintiya girmiyorum.

Bu dikey çizgede sadece Maslov’un kendini gerçekleştirme ihtiyaci adini verdigi ancak aslında ihtiyac olmayan bir durum bulunuyor.

Maslov pramidindeki ihtiyaçlar şunlardır:
gerekli fizyolojik..
yeterli guvenlik..
sevgili aidiyet
ve saygili kendini gerçekletirme
icin yapilan sunum ve serim ihtiyacindan ote;

bu amed-i istikmal (yetkinlik dikeyi);

KIMSELIK..
kimlik..
kişilik..
başkalik..
BIREYSELLIK..
başarı..
başatlik..
başkanliķ..
ONUR..
katmanlarının tabakalandirdıgi bir çizgidir.

Işte bu dikey var oluş.. yukseliş ve düşüş indi çıktisi.. istisnalar dışında.. ancak ve ancak tapilası kari ve kulluk edilesi koca mentalitesini barindiran AILE içinde gercekleştirilebilir bir IDEAL dir.

İşbu yararlanma realitesinde yetkinlik idealinin sağlanması ancak kulturun sollanmasi ve uygarligin sağlanması.. INSANLIGI öncelleştirilmesi ile.. samimi ve ciddi bir surette önemsenmesi ile.. olanaklidir.

Bu yuzden yaşam öykumde saglam ve saglikli aile modelinin aranmasi ve bulunmasina çok deger verdim. Bunun için YBA insanbilimimde kullandim.

Nesli salih ve sahihi oluşturacak
seksde meşruiyet..
sevgide makuliyet..
saygida safiyet..
sadakatte ciddiyet..
emanette samimiyet..
isteyen ve inşa eden ATAERKIL islamî bir modeli savundum.

Bunun dışında gayri meşru seks hor görmemekle beraber Allah ile yatip Peygamber ile kalkan tarikatvari yaşantiyi doğru bulmadım...

insan ile islam arasinda nelik ve mahiyet dısinda bir derece ve muhteva farki bulmadim.. insani islamdan islami insandan ayri tutmadim..

aksi halde INSANIN kendini gerceklestirmesi hedefi ya da amaci.. maymunlar cehenneminden yapay zeka cennetine giden atıl utopik uygarlik illuzyonlarinı beslemekten öte bi yol bulamayacaktır.

Çünkü İNSAN tanrisallik illimünasyonlari ARsasinda ve kutsallik inisinasyonlari ADasında kaybolop gidecekti.. Esmai Husna İsmi A'zamda gercekleşmeyecekti…

Osmaniya 22.03.2022 Üçyol-İZMİR

20220322_154112_INSONT.rar

Bu dizin 18 tane tablo barındırır.

Yukarıdaki yazı bir reklam ve propagandadır.. asıl bu insanın ontolojisini barındıran dosya ve tablolara dikkat çekmek için yazılmıştır.. Bu tabloları incelediğinizde yukarıdaki savların kanıtlarını değerlendirebileceksiniz.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide