Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: şahı mat ettik Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2654

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: şahı mat ettik
    Gönderim Zamanı: 20-Ocak-2024 Saat 11:57

Sahi mat ettik

[10:59, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: James DIAMOND.. bu tablo için sayfaya "Bu tablonun bilgili arastirmacilarin hepsinin TUYLERINI diken diken edecegine kuşku yok ÇUNKU sin derece karmaşik tarihsel olaylari kesin gibi gorunen bir kaç tarihe indirgiyor"diyor.. acaba burada ne dikkatinizi çekti merak ediyorum.
[11:49, 18.01.2024] A H A L E H A N I M: Bereketli Hilal dediği ANADOLU olmasın..
[13:04, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Lisanin ONCE kelamin kirati ve SONRA kalemin kitabetiyle ilgisi bulunuyor.. fakat ameli BAŞLATAN malın ve emeli BİTIREN melin.. ne ya da kim ile ilgisi oluyor...
[14:53, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Kalem ve kelam olmadan once mal ve mel olmalı.. melin emelleri ve malın amelleri insanda ELEMLER doğurdu.. elemleri dillendirmek içinde önce SESLI kelam kEfi.. sonra YAZILI kalem kAfi..doğdu.. kelam ve sözun okunmasi ve kıraati.. kalem ve sozun yazilmasi ve kitabeti.. kulturu genişletti.. uygarligi ilerletti..
[14:54, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: diye düşünüyorum.. Dogrusunu Allah Bilir.
[15:03, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Dediklerimi.. gosterdim..
[15:06, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Dış hassasiyet.. iç hissiyat.. insana verlen bir kabileyet TAHSISI ile başlar.. istikbal de bir IHTISAS ile biter.
[16:21, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: HAYAT vital aktüalite.. kantite.. KALITELI mal ve hizmet sunumu.. arzı

ŞUUR mental virtualite.. kalite.. KARAKTERLI fazilet ve kemalst serimi.. teşhiri
[17:47, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Dunyaya meydan okuyoruz.. iki kitayı birleştirecegiz.. ESKI kita Avrasyayı yani gunluk dil ve bilimsel dil ile YENI kıta Amerikayı yani felsefi dil ile dini dili..
[22:43, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Nesnelerin ve kimselerin önem ve degeri.. kişinin gereksinim ve hedeflerine.. arayış ve amaçlarina göre değişir..
[22:43, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Dunyaya meydan okuyoruz.. iki kitayı birleştirecegiz.. ESKI kita Avrasyayı yani gunluk dil ve bilimsel dil ile YENI kıta Amerikayı yani felsefi dil ile dini dili..
[22:43, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Bu nedenle bilgi ve degerin SOMUT içerik ve yükune degil SOYUT biçimine ve neliğine (mahiyetine) bakiyoruz.
[22:43, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Bu yuzden MUHATABIMIZ avami nas degil..hatta her birinin kendi davasi.. kendi YBA.. kendi projesi bulunan havass-i nas bile degil.. hedef kitlem.. bu iki uç arasinda bulunan ARAYICI olan kimseler
[22:43, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Hedef kutlem.. anlatmaktan usanmiş.. anlamaktan bıkmiş.. para ile servet ve bilgi ile şohret sahibi olmak bile TUTKU ve passion'larini kesmeyen kimselerdir. Bunlarda kendi kulturel çevremde iki elin parmaklarin geçmeyen nadir kimselerdir.
[22:43, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Kazanmak.. kazandigini korumak.. aritmak.. arittigini kurtarmak.. yaptiklarindan yapmadiklarindan bagişlanmak.. halki ilâ.. Hakkın Rızasi.. elbette makbul KIŞISEL yuksek hedeflerdir.. ancak YBA dilini edinme amaci uzun vadeli KULTUREL bir hedef ve gayedir.
[22:43, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Kısa ve ortali 5 yillik ekonomik ve politik bir hedefiniz olsa bir sirket ve parti kurarak meşru ve makul bir paraya ve makama talib olur ve onun geregi ne ise yaparsiniz. Buna gore
de odul ve hedefleriniz malum ve muayyayen ve müşahhas olur.
[22:43, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Iste bunu nazara alarak davanin ve amacin PROJE aşamasini 120 yıl tuutum. Bu sure ömrumu aşar.. benden sonra gelen ikinci kişi.. 10 yıllik PARTY ve ekip aşamasini gerceklestirebilir diye bekliyoru.
[22:43, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Teşekkur ederim.. boş ve batil ile hak ve dolu.. en soyut sozlerden biridir. Gerçekligi bulunmaz. Gercek olanda zaten kesrete ve fenaya ilişkindir. Işte bu da düşunenlerin hak ve hakikati aramaya yen bir dile gereksinimlerini gosterir.
[22:43, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Hangisi olursa olsun.. hizmetiniz ve hizmetim Ilahi Rıza mazhar olur.. ne benimki ne sizin ki boş olmaz. Lakin ben hizmetimle sade bana degil.. bununla beraber sizinkisi icerik benimkisi BICIM oldugundan yedi sulaleme yetecek bir sevab umuyorum. Sizinki batil degil.. benimkisi de.. ancak YBA dil ve usul ve biçim oldugunda kullanimi herkese ve gelecege açik bir çalişmadir.
[22:43, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Inşaallah.. Doğrusunu Allah Bilir.
[22:44, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: DAVAMI savundum
[23:14, 18.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Basit gorunen TOMBALA bile TÜMBELGE olarak YBA ile gosterildi.. 90 tane 01 den 90 tane PULU.. 24 tane her birinde 15 kutusu bulunan KARTI.. 24 × 15 = 36O tane rakam yazilmiş.. 360 i 90 bolersen 4 çikar.. bu notlarda 2024 ajandasinin 4.ci ve gunune rastgele yazildi.. bu vesile ile ortaya çikan 4 VAKTE 4 nafile 4 farz namazlar yazildi..
[01:29, 19.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Şahi mat ettik..
[05:51, 19.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Muşabehet
Mumaselet
Muvazenet
Musavemet
Muayenet
[05:53, 19.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Imkan-ı Mizan
[06:29, 19.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Birincil bilgiler
Basar ve sem"
Nazar ve niyet
[06:31, 19.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Ikincil bilgiler
Delaletin tevili
Işaretin tercumesi
[06:37, 19.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Sınırlarimiz;
Basarin MANZARASI.. bariz HÜCCET..
Nazarin MUBSIRASI.. beyyin BURHAN
Tevilin ZANNI.. var sanımı..
Tercumenin FARZI.. var sayımı..
[06:39, 19.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Tum çalişma bu yalın dosya ile başlamıştı 18.01.2024
[10:42, 19.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Sol aks.. sol goru
NEFS (duyum)
ve
AKIL (düşunce)
birlikteligi
[11:23, 19.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Sag aks sag duyu
Ruh (dilek)
ve
Kalb (duygu)
beraberligi
[11:47, 19.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Nefis ve akil ve kab ve ruh latifelerinin kokeni olan LATIFE-I INSANÎ olan Sırr-ı Rabbanî

Bizim duyum ve düşuncelerinizin otesinde.. duyum ve dileklerimizin berisinde.. olan korku ve umutlarimizin kaynagi olan bu Rabbanî latife dinimizin temelini oluşturur.

İşte sırr-ı insani yukaridaki nefis ve akil ile ruh ve kalb tekerlekleri seker ve meker icinde dondurur.

Peki bu nasil doner ?

Yaratan insanin ENEsine iki emanet vermiştir.. birisi ayniyet ( özdeşlik/idendity) birisi hürriyet (özgurluk/liberty)..

insan teorik akli ve mantigini ortaya çikaran ayniyet ve nedensellik ilkesiyle fununu ( bilimi) kurar. Lâkin bu emaneti kendisin sanir malikiyet dava eder ve ustelik bu ayniyetten tevehhümu ebediyet çikartarak bulunmayan sonsuzlugun sekerine kapilirsa israf ve zulmunde kapisini açar. GEÇICI iktidar ve itiysd ve kuvvetinin zehirlenmesi düşer.
[11:57, 19.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Diger taraftan pratik akli ve meşietini meydana getiren hurriyet ve amaçsallik ülküsuyle fıkıhı (hukuku) kılar. Fekad bu emaneti sahiplenir ve hayali serbestiyet ile iradesini keyfe mâ yeşaa kullanarak olmayan serbestiyetin mekerine takılirsa iktisatsiz ve adaletsiz uygulamalarla da zulmun yükünu taşir. Geçici ihtiyar ve itimad ve tasarruflarla kuvvetin zehirlemesini pekiştirir. Zalumen cehula.. uyarisina masadak olur.
[00:05, 20.01.2024] Mustafa BUGUCAM: Insanin çiplak bedeni ustune giydigi.. gece ve gunduz.. yaz ve kiş.. degisen elbiseler.. yere ve yöreye gore değişen.. çağa ve yıla gore gelişen giysiler.. GİBİ soyut beni ustunde vital aktivitelerl örülü duyumlar ve duygyların duyarligin UYARILARI bir tur programlar halinde ve mental virtuel örgulu düşuncelerin ve dileklerin uyarliginin DUYURULAR bir tur komutlar olarak YAPILANIR. Biz buna egitim ve yonetim deriz.

yani beden ve beynin semiosibernetik yasaklarla.. yasamin genetik kodlarinin OZELLIKLERI ve nörolojik modlarin bir fonksiyonun KARARLARI halinde.. fizigin termodinamik koşullari ve yasalari içinde.. yol alır. Biz buna YASANTI ve DAVRANIS adi veririz.

GİBİ.. oylesine çok GB taşir ki bu bu gun cansiz bir kilo taşin hem enerjisini.. hem kutlesini ve hemde bilgisini.. bildigimiz boyutlar çercevesinde ve matematik duzeyinde hendeseli olarak hesaplayabiliyoruz.

GİBİ ve GB arasindaki fark sadece sozel ve sayisaldir. Bu asrin sözele ve nitele kör gözu nicel sinavini ve karakter yarişini gormez ve bedeni beynin bir oyuncaği sayar.

Düzenleyen osmanziya - 20-Ocak-2024 Saat 11:57
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03