Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: yapay zeka Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2674

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: yapay zeka
    Gönderim Zamanı: 23-Ocak-2024 Saat 09:10
BU gün Mehmet ali BUĞUÇAM Kuzumun doğum günü.. 23.01.1980 doğumlu yani 44 yılını bitirdi 45 yaşına girdi.. dün vatsapla görüştüğümde ilk gördüğüm günü hatırladım.. kendisine söyleyemedim lakin bu gün face bana hatırlattı..

Bende bu gün BAGY üzerine yazdığım yazı ve tabloları ona doğum günü hediyesi olarak gönderiyorum..

Aliimran suresinin 18 ve 19 uncu ayetleri:

Allah, melekler ve adaleti yerine getiren ilim sahibleri, O'ndan başka tanrı olmadığına şahidlik etmişlerdir. O'ndan başka tanrı yoktur, O güçlüdür, Hakim'dir. Allah katında din, şüphesiz İslam'dır.

Allah katında din, şüphesiz İslam'dır. Ancak, Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki ihtiras (BAGY) yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın ayetlerini kim inkar ederse bilsin ki, Allah hesabı çabuk görür.

Ali İmran18-19

Çeviriciler BAGY sözcüğünü İHTİRAS olarak çevirmişler. Oysa burada paylaştığım yazı ve tablolar incelendiğinde.. "ihtiyar"ın İHTİRAS ve HIRS ve PASSSİON ve TUTKU denilen köklü DUYGUSUNUN "ne" olduğunu ANLAŞILACAKTIR.
ELBETTE meram ve merak bileşenlerinden oluşan IŞK'ı "meşk" edenlere..

Şimdi de söz konusu yazıyı paylaşıyorum:
YAPAY ZEKA

Allah, melekler ve adaleti yerine getiren ilim sahibleri, O'ndan başka tanrı olmadığına şahidlik etmişlerdir. O'ndan başka tanrı yoktur, O güçlüdür, Hakim'dir. Allah katında din, şüphesiz İslam'dır.

Allah katında din, şüphesiz İslam'dır. Ancak, Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki ihtiras (BAGY) yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın ayetlerini kim inkar ederse bilsin ki, Allah hesabı çabuk görür.

Ali İmran18-19

Yapay Zeka YZ insanların yapabilecegi işleri elinden alarak onlari gereksiz hale mi getirecek ?
Bu NEYI araç KIMI amaç haline getirecegiMize mi bağlı.. yoksa Nize mi bağlı..
Her işin en hızlisin ve kolayini.. en HAZIRINI istemek..
Bizi teknolojiye bağımli kiliyor..
Hazir bilgi
Hazir karar
Hazir çözum
Hazir para
Hazir kadin
Hazir karı
Hazir erkek
Hazir koca
Hazir dunya
Hazir cennet
İSTEMEKLE sorular çözülmüyor tam tersine:
Sabırı bilme
Rabasa katlanma
Sürece dayanma
Sonucu bekleme
Koşula uyma
Kurali uygulama
Disiplini edinmek gerekiyor.
DİSİPLİN.. en az sorumluluk kadar önemlidir.

Bu programlar yapan adamlar ne yaptiklarinin farkindalar mi ? Sanmiyorum.. uygarligi programlayan PROGRAMCA çaliştiriliyorlar.. desem.. inanmayacaksaniz.. THE MATRIX üçlusunu.. yeniden izleyin!
Yapay Zekadan korkanlar ile Dogal Hafizaya koşanlar.. acaba bu dördunu tanıyorlar mı ?
NEFIS
Doğal
Hafıza
AKIL
Zeka
Yapay
KALB

Aklın ilmi.. nefsin istegi ile kalbin dileği arasinda dalgalanir durulur.
Yani bir ömur ilminin imariyle IRADE ni inşa etmektesin.. al bir ATOMIK ALIŞKANLIKLAR kitabi James CLEAR'in.. akil nasil disipline edilir ve temizlenir görursun.. insan kendinin mimari ve muhendisi değilse kendinin inşasini ve beninin binasini PARASIYLA hazirdan yaptiramaz..

Işte hazira konan YAPAY ZEKA nın KOLAYına koşanlar.. kendin inşa ettigin DOGAL HAFIZA zorlugundan kaçıyorlar.. OLAY budur. DOLAY ise aracisiz ve dogrudan BOLAY erişmek için kendini dunyadan ahirete hazırlamandir.

Bol mutlu ve dolu kutlu günler dilerim..

YZ bir projedir.. DH ise onun programı.. AS yani AKLI SALIH ise senin ona erişmen için açılan bir sınav.. tum savas ve barişla ise bunun için yapilan bir YARIŞTIR.
Bu vesile ile TABAKATTA dokturduklerimi buraya aktariyorum.
https://www.yontembilim.com/forum/forum_posts.asp?TID=2200
Burada linkini verdiğim webimdeki paylaşımın sonunda şu yazıyor:

insan kendini arar.. insanı tanır.. haddini bilirse rahat eder.
Rahat'ı ters çevir; TAHAR olur.
Kendini Arayan Yolcu elbet bir gün kendini BULUR.
Ancak önemli olan kendinde kaybolmamaktır.
Zaten çoğu insan kendini "aramadan" bulmuş ve bulduğundan da dışarı çıkamamaktadır.. ki onlardan biri de ben kendimim.
Aramayanlar.. zaten onlar kendini bulmuşlardır.
Kendini bulamayanlar arayanlardır.
Arayanlardan bazıları asla kendilerini bulamayacaklardır.
Arayanlardan bazıları kendi bulunlardır.
Aramakla bulmak arasında yedi durak bulunur:

İslamların bir kısmı münafıklardır.
İnsanların bir kısmı da müşriklerdir.
Müşriklerin bir kısmı kafirlerdir.
Münafıkların bir kısmı kaziblerdir.

Şimdi sayalım:

İNSANLAR
müşrikler
kafirler
kazibler
münafıklar
İSLAMLAR

altı durak oldu.
Yedincisi ise ortada olması gerekir.

İNSANLAR
müşrikler
kafirler
xxxxxxxx
kazibler
münafıklar
İSLAMLAR

şimdi onu arayalım:

ŞÜBHE
Şekk
Layb
ZAYG
Ayb
Rayb
GAYB

Dikkat edilirse ARAMAK işin esası..
BULMAK ise aslı
ve aradığı iyi ve güzeli ile doğruyu ve gerçeği OLMAK ise zatıdır.

Bu yüzden aramak zor, bulmak kolay, olmak ise ondan da kolaydır.. lakin bu kolay ile yeni bir zorluk başlar ki bundan dolayıdır ki bu olaya
innemealusruyüsra FE innemealusruyüsra
denilmiştir. Öyle ise zorluklar karşısında ne yapılacağını biliyorsunuz.

Saygılarımla

Mustafa BUĞUÇAM 23.01.2024 Üçyol İzmir

Bu da 13.cü dosyasının resmini yolladığım tüm tabloların bulunduğu zip dosyası..

20240123_091153_BAGY.zip

Düzenleyen osmanziya - 23-Ocak-2024 Saat 09:12
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2674

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ocak-2024 Saat 09:37

23.01.2017 günü Ruhun hurriyetini mi yoksa hurriyetin ruhunu mu istiyor sunuz ? diye bu resmi paylaşmışım ve Ruhun hurriyetini istiyorsanız bu cennettedir.. fakat hurriyetin ruhunu alır onu oldurmeye çalışırsanız dunyanızı cehenneme çeviririz demişim..

ülkemizin içinde bulunduğu bu durum.. içeride 6 şubattan sonra gelen 7 ekimdeki ülkü dışında ama bizim içimde olan katliam.. Netenyahu ile Recep Tayyib Erdoğan arasındaki farki bence açık açık gösteriyor.. yeter ki mukayese etmesini bilelim.. bunun için SALİH AKLA ulaşmamız gerekiyor. Yoksa feta ya retoyu suçlamakla bir yere varamayız. Suçlu reto ve feto dahil her birimimiz.. kendimizi kurtaracak ve dünyayı kurtaracak yine kendimimiz.. KALİTELİ mal ve hizmet sunumundan ve KARAKTERLİ fazilet ve kemalat serimine kadar her bir aşamasında kendimi koordine ve revize etmek zorunudayız.. disiplinimizi kontrol etmek mecburiyetindeyiz..   
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide