Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din  
Mesaj icon Konu: merkez Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2790

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: merkez
    Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2024 Saat 13:49

Cum'a günlere böyle dört beş arkadaşdan MESAJLAR gelir.. bende hayırlı olsun dileklerine amin.. hep birlikte diye yanıt veririm. Bazen de cum'a zaten hayırlıdır.. bereketli ve feyizli olsun derim.. yıllardır beş vakit müsalli müslümandan.. on senedir camiye gitmiyorum.. son beş on senedir cumaya gitmiyorum.. ancak ara sıra vakit ve cuma namazlarına giderim.. canım isterse.. çünkü bin senedir müslümanların namaz ve cum'azırır DÜNYEVİ BİR İŞE YARAMAĞINI sekiz aydır süren KATLİAM açık seçik gösteriyor.. çünkü müslümanlar olarak İNSANLIĞIMIZI çoktan yitirdik.. artık insan olanların ne hale geleceği belli.. çünkü katliamı İSLAMLIK değil İNSANLIK bile durdaramıyor artık.. islamlık bitti demiştim.. anlaşılıyor ki insanlıkta bitmek üzere.. her ne ise bu günkü cuma tebrininin birisine karşı:
Size ve bize.. cum'a.. cennet kadar yakın.. cinnet.. cehennem kadar uzak olsun. Amin.
dedim.. başka birisine de:
Amin hep birlikte.. zaten cuma cem demektir.. Rabbimi camileri ve cem evlerini birleştire. Amin.

Oturdum sıçarken bunu yazdım: Çünkü konforlu bir tuvalette vakit ziyanı büyük bir kayıtır.. bende vaktimi değerlendirdim: Okuma yok.. yazma yok.. düşünme yok.. problem çözme yok.. hazır bilgi.. hazar karar.. hazır kadın.. hazır erkek.. hazır para.. hazır çözüm.. açık ve seçik anlaşılır HAZIR yazılar yüzünden bu hale geldik DÜŞÜNMEKTEN uzaklaştırıldık.. halk larak değil aydın olarak.. bu yazının sonunda bunun böyle olduğunu görebilirsiniz:

Cemiyyet ve toplum buyuk bir ailedir. Cemeat ve şirket ile takım ve partide öyle.. birlik ve beraberlik isterler.
Ancak ayni zamanda bireyin cüziyyeti ve farkliligi.. kişinin baz'iyyeti ve ayriligi da bulunur.
Işte sorun.. kullu ve cuz'i cem' edebilmek.. toplumu ve bireyi birleştirebilmektir.
İşte mes'ele.. cem' ve baz'ı tevhid edebilmektir.. birlikte olabilmektir.
İşte problem.. ayri ayri dilleri.. dinleri.. kulturleri bir arada tutabilmektir.
Bu da dişil ve eril ile birey ve toplumun buluştugu.. insan ve islam ile irade ve ilmin kavuştugu AILE başlar.
Ailede hurriyet ve hakimiyet ile kuvvet ve istiklaliyet hep bir arada HAKIKATI inşa ederler. Bu bizim yarişimiz ve HAMD davamizdir.
Ancak hakikati HAKKA goturmek ve davayi hamdi hüda DUA'si ile birleştirmek bizim sinavimizdir.
Demesi kolay ve yapmasi olay bu bolayin dolayı.. FŞA'dir.

Bu gün böyle dedim amma
Elhamdülillah.. HAMD davası... İhdinâ.. HÜDA duası... İşte Fatiha-ı Şerife'nin iki yarısı
Demişim 15.06.2016 da.. ve eklemişim:
Hadisi şerifte Fatiha-i Şerife'nin yarısı benim yarı kulumun demiş Yüce Yaratan.. Burada biz ona hamd veririz o da biz hüda verir.. demek ki namaz kudsi bir alış veriştir.. baki bir sohbet olmaktan başka.. biz fatiha-i şerife ile dertlerimiz.. sorunlarımızı.. sorularımızı arz ederiz.. zammı sure ile de çarelerimiz.. çözümlerimizi.. yanıtlarımızı alırız. Dahası nebi olsan bile ve hatta sürekli vahiy gelip Yaratan ile ETKİLEŞİM içinde bile yine vaktinde salata girip O'nun ile Kur'an vasıtasiyle İLETİŞİM kurmak zorundasın.
Değil sekiz on sekiz yıl önce de Fatiha-i Şerife ANAHTARINDAN söz ettiğim halde.. merak edip.. okuyan.. anlayan.. eleştiren.. soru sorun çıkmamış.. neden ?

Çünkü
Düşünmek cür’et
Konuşmak cesaret ister.

Çünkü:

Okumadığı için yeni kelime öğrenmez.. insan iki üç bin kelime ile ancak günlük dilini götürebilir.
Düşünebilmek ve Konuşabilmek için en az on bin kelime gerekir.
Canlı öğrenmediği için güncel ve günden konulardan uzaktır.
Diri düşünmediği için sorunların çözümü ve buna bağlı olarak soruların yanıtlanmasından da uzaktır.
Hazır bilgi ve hazır karar ve hazır çözüm bekler.

Herkes kötü de ben mi iyiyim ? Asla !
Onsekiz senedir beni dinleyecek bir adam bulamadım.
Çünkü ben başkasını dinleyecek bir özellik kazanamadım.

Saygılarımla sağlıcakla kalınız.

Osmanziya 14.06.2024

en son dosyasının resmini yukarıya yapıştırdım.. bundan önceki yirmi dosyayı indirerek yalın dan karmaşığa doğru inceler ve izlerseni.. irdeler ve imgelerseniz.. anladıklarını eleştirir anlamadıklarını sorarsanız..sizi temin ederim ki bende ve sizde çok değişimler olacaktır..

Saygılarımla

Düzenleyen osmanziya - 14-Haziran-2024 Saat 13:52
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma