Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: ulusal kalkinma Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2604

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: ulusal kalkinma
    Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2015 Saat 23:31
ULUSAL KALKINMANIN

Bilgi Toplumu ve Hukuk Devleti’ne Bağlı olduğuna

İNANIYORSANIZ
20150601_233029_ulusal_kalkinma.rar
ekli yazı:

Aşağıdaki metni sitenin kuruluş tarihi 1 Ocak 2001 tarihinde yazmışım. 23 sahifelik uzun bir yazıda şu üç tamlama BİLGİ TOPLUMU, HUKUK DEVLETİ, ULUSAL KALKINMA kurgusal ve kuramsal olarak anlatılmış.. sanırım çoğu yazım gibi düzeltilmeye imkan bulamadan olduğu gibi kalmıştır. Çünkü 23 sayfanın okunması da zordur ve düzeltilmesi de zordur. Yıllar sonra, ki bu geçmiş 15 yıl ediyor, şu kandil gecesi mübarekliğine bakmadan bir daha gözden geçirdim ve yeniden yayımlama değer buldum.. görüşlerim neredeyse hiç DEĞİŞMEMİŞ.. demek bende yeniliği yakalamamışım!.. Buna rağmen bu sunuş yazısıyla aşağıdaki mavi ve kırmızı zeminli sayfaları sunuyorum.. çünkü okunmaya değer.. belki bunu şeyhin kendinden menkul kerametine benzetebilirsiniz ama derim ki her benzetme birbirine TAMAMEN ve KAMİLEN uymaz.. ve gözden kaçırdığımız o benzemezlik ve aykırılık koca bir ufkun açıklığı örten ufak bir kapalılıktır..
işte oradan kopardığımı üç tümce:
“Bizim düşmanımız cehalet zaruret ve ihtilaftır.. bu üç düşmanı karşı san’at, marifet ve ittifak silahiyla cihad edeceğiz.” Bediuzaman Said Nursî
Ticaretin çıkarcı yüzüne, siyasetçi yardakçı kesilmişse.. ya da tersine ticaret erbabı korkutucu hale gelen siyasi otoriten çekiniyorsa.. hırsız sağcı ve dinsiz solcu çekişmesinden kendini kurtaramayan aydını ile gücü bölünen, ilim ve ibadet ile siyaset ve ticaret dengesi bozulan ve bir de üstelik ilmi hikaye ve ibadeti riya edinen halk kendini nasıl kurtaracak ?
Gönül ister ki bütün bu konunun ana hat ve ayrıntılarıyla tartışılabildiği Bilim Şurası ve Hukuk Şurası, hem de kalıcı kurumlaşmış kurullar halinde teşekkül etsin.
Bu ulusal kalkınma başlıklı dökumanda iki MAVİ yazı ve KIRMIZI yazı olmak üzere iki ayrı metin var..

Düzenleyen osmanziya - 02-Haziran-2015 Saat 02:00
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03