Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: KADIN Uzerine.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2607

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: KADIN Uzerine..
    Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2016 Saat 00:25
Düşünce yere fikir.. düştüğü yere göre değişik zikirler haline alır. Düşün-me'ye düşerse.. kara düşmüş bir çakıl ya da buz gibi düşünce karlarını toplayarak büyür.. ve bazen de bir heyelan olur DÜŞÜN-ME yollarını kapatır.. Düşün-ce düşünce düşün-ce'ye.. batağa düşmüş bir taş gibi battıkça batar kendini yineledikçe.. hasılı kendini yenilemeyen düşün-me ve değişmeyen düşün-ce anlamını yitirmiş sözlüklerle donar ve anlatımı yitirmiş sözcüklerde durur.. diyerek.. diyeleğimi eledim.. diyalektik demedim.. lecter.. kar-akt-er.. harf.. arf.. ar.. art...

Özetle karakterin karanlığı olmadan aramanın aydınlığını bulabilir miyiz ?

Bulamayız.. çünkü "Tefekkür şecere-i tuba gibi tezekkür ise firdevsi a'ladır"

Fikir binasından zikir bahçesine çıkamazsanız kristal-sayarınız hapishaneniz olacaktır. Çünkü bu yapay saray olan bilgi-sayar beni seni bizi "ya-RA-sa" yapar.

DEDİM kendime...

Osmanziya

www.yontemebilim.com

Sonsuzluk iyidir, özgürlük güzeldir.. ikisinden de vaz geçemeyiz.. ancak dünyada sadece birisi veriliyor...

Erkek iyidir.. kadın güzel ; eril güçlüdür.. dişil dayanıklı; toplum kalıcıdır.. birey geçici; kamunun yararı vardır kişinin çıkarı; BİRİNCİLLER sonsuz İKİNCİLLER özgür.. ancak dünyada sadece birisi veriliyor...

Sarı bir kazak almıştım ucuza.. baktım bir deliği var.. demek defolu.. demek birisi veriliyor ya pahalı ya da kalitesiz.. dünya yaşamı deliktir.. kalitesizdir.. defoludur.. yaşamı amaç edinenler sonuçlarına katlanırlar.. hem kötü bir mala sahip çıkar hem sonsuzluk ve özgürlüğün ikisini de birden yitirirler.. bu yüzden kitab ahiret hayatı için kalıcılığı SONSUZ (ebka) ve GÜZELLİĞİ iyidir (hayrun) diyor... ne mutlu Allah'a ve ahirete talip olanlara...

Kadın.. erkek..İNSAN; güzel.. iyi.. YETKİN; nesne.. kimse.. KİŞİ; insan yetkin bir kişi olmalıdır.. yoksa üstün bir bir kişi mi olmalıdır ? kadın mı üstün yoksa erkek mi ? güzel mi üstün yoksa iyi mi ? nesne mi üstün olmalıdır yoksa kimse mi ? ÜSTÜN.. BÜYÜK.. KOCA.. erkek koca olunca üstün ve büyük olmazsa ağırlık merkezi bulunmuyor demektir.. YÜCE bir merkez; yetkin, üstün ve büyük bir KOCA koymasa idi.. ocak açılmazdı.. usta HOCA bulamazdı.. diye düşünüyorum. Hocanın ocağı yoksa yetişecek kız ve oğlan bulunmayacak nerede olsun karı ve KOCA. Ana ve baba olmayan karı ve koca.. geçmişi yok ki geleceği olsun.. bu fıtratı bozan bir hilkat.. uygarlığın yetenekli ve becerikli "kadın"ı öne çıkarması.. feminist.. komünist.. hümanist.. bir hareketin üçüncü "ist"i. oysa eril olmadan dişil.. birey olmadan toplum.. İSLAM olmadan insan olmaz.
İslamı.. bireyi.. erkeği yok saymasına karşılık erkeği kadınıyla.. bireyi toplumla ve islamı insanla birlikte ele alarak hepsinde uygarlık kazandı.. toplum kazanıyor.. insan kazanacak.. "kadın" da kazanacak.. bu böyle olacak.. Hülya HÖKENEK ise bu gelişimin muştusu mu ?

Erkek düşün-me’dir.. kadın düşün-ce..
Kadın dır-dır’larıyla sorunu arz eder erkek ise çözüm bulur..

Kadın özgür.. güzel.. geçici.. yok ölü’şuyla erkeğin   var oluşunu hazırlar.

Osmanziya

NOT: O kadar ünlü spikerler varken H.H.'yi seçmemin nedeni yüzünün güzel ve kalbinin iyi olmasındandır.
Görünüşü dişil davranışın eril bulunmasındandır. Kadınlığını ve erkekliğini unuturak işinde ünlü olanların kaderi YALNIZ kalmaktır. Dişil ya da Eril bir adam bulurlar.. erkek ya da kadın bulurlar ve fakat karı veya kocayı zor bulurlar. Çünkü ana ve baba olmaya aday temel işlevleri zedelenmiştir.. desem yanlış mı söylemiş olurum bilmiyorum. Ancak ünlü olmanın unutturduğu anlam ve anlatımlar var.

IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2607

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2016 Saat 08:15

kadın ve erkek derken İNSAN'a ulaşıverdik.. yöntembilim.. insanbilim.. derken İSLAMBİLİM çıka geldi.. bütün bunlar KADIN ile oldu.. annem olmasa.. kızım olmasa.. bacım olmasa.. eşim olmasa ben bunları nasıl yapardım.. hele ki eşim.. kırk yıl bana katlanan KADIN.. buraya kadar olan katları onun katlanmasıyla sürdürdüm.. nasıl var saymalar ve yok sanmalar olmasaydı bu uygarlık olmazsa.. var sayılanları ayırt etmeden ve yok sanılanlara değer vermeden şuur bulunmazdı.. şimdi sayma ve sanmalarımızın yani olanakların üstüne çıkarak olsalı'ları ve olmalı'ları BİRLEŞTİRECEĞİZ..
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide