Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim  
Mesaj icon Konu: karanlik Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2836

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: karanlik
    Gönderim Zamanı: Bugün Saat 17:21

Kainatın yorumu.. tabiatın yorum.. tarihin yorum.. sonuçta hepsi İNSAN'ın yorumuna bağlı olarak değişir.. ancak anlatım olarak "yorum"dan başka betimlime ile açıklama ve indirgeme çeşitleri de bulunur. Bunlarda kimsenin bilme, öğrenme, düşünme, anlama ve inanma ihtiyaçlarına göre değişir.
Bu konulara girmeden İNSAN konusunda.. insan evi.. insan konutu.. insan beyti hakkında KARANLIK bir açıklama yaptım ve bunu aşama aşama tablolandırdım.
Ev deyince bir müstahik bahçeli bina ya da bir apartman dairesi ya da bir resiztans daire olarak düşünülebilir.

Eviniz DAR olabilir.. dar olmasina rıza gosterebilirsiniz yeter ki kapısi açik olsun.

Disaridan iceriye iceriden disariya girip çikamiyorsaniz.. GENIŞ olmasinin da size bir yarari olmaz.

Geniş bir konutun kaçiñcı KATTA olmasi da önemlidir. 1.ci kattakiler GUNEŞI 5 inci kattakilet DENIZI gormez. 10 cu kattakiler daha geniş denizi görür.

Geniş evin gunduzu aydinlikken gecesi KARANLIKTIR.. Elektrik.. su.. atiksu.. telefon BAĞLANTISI bulunmuyorsa.. genis.. yuksek.. aydinlik olsa bile ENGELLER koşullarin nimetini örter karanlikta birakir.

Şunu hiç unutmamak lazım ki insanın işi de ols.. aşı da olsa.. eşi de olsa bunların hepsinin içinde barınacağı bir eve ihtiyacı söz konusudur. Bu yüzden bir kimse ne kadar fakir olursa olsun kiralık ya da mülk sahibi olarak bir eve sahip olmak isteyecektir hayat boyunca. Mesela Yahudilerin böyle bir evi ve ülkesi bulunmadığı için İSRAİL adında bir ev inşa etmeye çalışmışlar.. fakat bu DOĞAL olmadığı için bu günkü sorunlar ortaya çıkmıştır. Belki bunun ardında kudus başken yapıp dünyaya hakim olma süper megola idea bulunabilir fakat bunun temelinde EV gereksinimi yatar.
Fakat insanın YAPAY evi yanında DOĞAL bedeni dahi bir hane ve beyttir.
Bu ocak ve yuva hakkında insanın fazla bir merakı ve çalışması bulunmaz. Sadece bioloji olarak tıbbı ve sosyoloji olarak hukuki çalışmaları ile vital tenini ve sosyal bedenini sürdürmek için kültürel ideallerini perde yapışı bulunur.

Bu yazı ekindeki çalışmalar.. manevi evimizi KARANLIKTA bırakan SİYAH NOKTALARA.. açıklama getirilmiştir.. beş kar-an-lık olan KUŞKU KEŞKE KÜSKÜ VE KIZGI ka-ran-lıklarından söz edilmişitir.

Saygilarimla

osmanziya yontembilim.com

Buraya 13.tabloyu yükledim.. da 35.. versiyonu kadar
dosyalara incelemeniz için burada zip dosyası olarak bindirdim.

20240629_172027_KARANLIK.zip
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03