Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim  
Mesaj icon Konu: sfa Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2962

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: sfa
    Gönderim Zamanı: Dün Saat 20:54
doğum ve ölüm arasındak boşluk..
dünya ve ahiret arasındaki boşluk..
varlık ve yokluk arasındaka boşluk..
Elbette birbirinden farklıdır.. fakat bunların hepsinin hiçlikten kaynaklanmadığını söylemek isterdim.. her ne kadar hiçliğin ağırlığını ve kilosunu ve boyunu hesaplamaya kalksalar da..

Çok şükür bağlanti geldi.. bilimde soru.. dinde kuşku bitmez. Bizde kuşku.. keşke.. kızgı ve küskü KARANLIKLARINDAN kurtulmaya çalışırız. Herkesin karanlik ağirligi farklıdir. Ben KEŞKE lerimden fazla kurtulamiyorum.

Bizler Y.. Y.. Y.. Y.. bilinenlerin karanliğindan.. bilinmeyenlerin X.. Y.. W.. Z aydinligina gidiyoruz.
Size Serefli Fatiha Anahtari ( ŞFA ) çagrisi yaptim.. hadi YBA çagrisini pas geçtiniz bunu da mi es geçeceksiniz ?

Fakat başlamak zor.. girişmek kolay degil.. ancak başlamak bitirmenin yarisi.. girişmekte sürdurmenin yarisi..darisi hepimize olsun. Amin.

Değerli Kardeşim Selim ATEŞ şu yazısıyla çağrımızı desteklemiştir:
Keşkelerimiz, kızgınlıklarımız ve küskünlüklerimizle yüzleşirken, her birimiz kendi karanlıklarımızı aşmaya çalışırız. Kimi zaman, bilinmeyenin aydınlığına doğru adım atmak, bildiğimiz karanlıkta kalmaktan daha ürkütücü gelir. Ancak, keşke’lerimize takılı kalmadan, yeni yollar aramak cesaret ister. Şerefli Fatiha Anahtarı, bu karanlıkları aşmak için bir çağrıdır. Her yeni başlangıç, yeni bir umut ışığıdır. Başlamak, ilk adımı atmak, karanlıktan aydınlığa geçişin en önemli kısmıdır. Girişmek ve sürdürmek, bu yolculuğun devamını getirir. Hepimize cesaret ve kararlılık dolu başlangıçlar nasip olsun. Amin.
"Keşkelerle kaybolan karanlık, cesaretle adım atılan aydınlığa dönüşür."
"Karanlıklardan aydınlığa giden yol, cesur adımlarla döşenir."
"Her yeni başlangıç, keşke'lerin ötesinde bir umut ışığıdır."

Selim ATEŞ

DOĞUM ve ÖLÜM arasndaki BOŞLUK..YOKLUK ve HİÇLİK arasındaki bir LOGOS'dur.. lafızdır.. Hani bir yakınımız vefat edince deriz.. Hayat boşmuş..ister iyi insan olsun isterse ise kötü insan olsun.. geriye bıraktı kocaman bir BOŞLUK.. tablo da sağ ust köşede Nörolojinin babası Sandiago Ramon Cajal'in çizdiği NÖRON resmini üstüne
yokluk ve hiçlik ile doğum ve ölüm arasına yerleştirdim.. elbette benim çizdiğim beyin hücresi resmi onunki gibi güzel değil ama hücrenin dallarının arası L O G O S'un yani LAFIZ'larla doldurduğumuz yaşamı konumlandırdım.. Çok şükür dört aydır okuduğum Robert SPOLSKY'nin DAVRANIŞ kitabının sonuna geldim.. bedenini beynine.. BEN'ini beynini sinirlerine bağlayanlar için ÖLÜM bu boşluğu çok güzel gösterir.. zaten güne kadar beden ve beyin bileşeni görünen insan YOKLUK ve HİÇLİK nedir bilmez.. sadece LAFZINI duymuştur.. LOGOS'u yokluğu delalet ve hiçliğe işaret eden tümcelerle ve sözlerle örülüdür.. ölünce de büyük bir olasılıkla RÜYA' olduğu gibi daha büyük bir RÜYA boşluğuna düşecektir.. ölüm küçük büyük rüya.. rüya küçük ölümse.. doğumu ve ölüm arasındaki gibi dünyada.. ahiret arasındaki kabirde.. yokluk ve hiçlik hakkında bir düşüncesi olmadığı gibi duyumda olmayacaktır.. hatta bir duygusu.. korkusu.. ölümsüzlük.. varlık.. hakkında umudu.. ve bunlardan doğan işitilmemiş dilekleri ve ışıtılmamış özlemleri ve isitilmemiş istekleri derinlerde kalıp yukarı çıkamamıştır.

Hepsi derinden derine ÇIĞLIKLAR halinde yukarıdaki ahiret ÇAĞRILARINI eşlik etmektedir ve fakat duyumsayamamaktadır.

Bununla beraber biz bunları LAFIZ ve LOGOS'la doldurmaktayız.

Saygılarımla

Osmanziya 26.07.2024    

Düzenleyen osmanziya - Dün Saat 21:05
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2962

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2