Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim  
Mesaj icon Konu: soz yaz ve söz oku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3179

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: soz yaz ve söz oku
    Gönderim Zamanı: Bugün Saat 22:22
Bu gün facede Ömer ÖZKÜYLÜ arkadaşım yazdı ki:

Benim Facebook'ta yıllardır bir paylaşım tarzım var.
Ya gırgır şamata yazarım, ya da kendimize vururum. Bunlar genellikle kendimce kaleme alınmış yazılar olur. Suya sabuna dokunmayan türleri pek tercih etmiyorum...
Eminim ki ciddi bir yüzleşmeye ihtiyacımız var.
Bugün yine iyi şeyler yazmak gelmiyor içimden...
Hızla yozlaşan, bunun da farkında olmayan bir toplumda yaşıyoruz. Sadece farkında olmamak olsa yine iyi; gayet ileri düzey bir hayat sürdüğümüze inananlar çoğunlukta...
Paylaşım ortalamasına bakın, iki farklı ses göreceksiniz:
Ya her şeyin gayet güzel gittiğini iddia eden pembe giysili insanlar...
Ya da hiçbir şeyin iyi olmadığı, bunun da suçlusunun siyasi iktidar olduğu iddiasındaki siyah giysili insanlar...
Yönetenler nedir ki, bugün var yarın yok; ama biz hep buradayız.
Ben diyorum ki bu ülkede insan gittikçe yozlaşiyor, bozuluyor, değerlerinden uzaklaşıyor...
Sorun sadece ekonomi değil.
Ama ekonomik zorluklar bozulmayı hızlandırıyor!..
Çocukluğumdaki insan değerini bile arıyorum.
Bugün iyi şeyler yazamayacağım...

ömer özküylü

Bende dedim ki:

Paylaşım için teşekkür ederim.
Önemli noktalara dokunmuşsunuz.
SÖZ
Bilgi
Deger
Düşunce
Görüş
Yontem
İnanç
ZİHNİYET
Yüzeyden derine doğru siraladim.. sözun taşidigi bilgi ve degerin saglamligi ve sağligi konusunda bir duyarlik ve uyarlik bulunmadan yuzeydeki ilk iki katmandan aşağı Paylaşım için teşekkür edirim.. önemli noktalara temas etmişiniz.
gidilemiyor ve bu yuzden ilgi cekici guzel sözlerin paylasilmasinin bir yarar olmuyor.. diye düşünüyorum.
Kaldi ki paylaşmayla alinan ilginc ve guzel bilgi ve deger BAŞKASININ bir urunudur... KENDISININ kaleminin ve sozunun turettigi bir söz ve kelam olmadigindan yuzeyde kalmaya mahkum ve unutulmaya hazir bir zenginliktir.
Bu durumda böyle sallantida olan sozun ve sözün taşidigi bilgi ve degeri, yazma ve okumanin derinlikli bir etkisi fazla olmuyor.. yazarlar hazır açık ve seçik sehil yani ANLAŞILIR bilgi vererek.. okurlardan elestiri ve soru ile yazarina bir donuş vermeyerek yazarinin emegi ve zamani da boşa gidiyor.

SORUN.. sözde.. bilgide.. deger de degil.. problem zihniyette.. mes'ele mental virtualitenin şuurda inşa ettigi yapida.. bu yapidaki BOZUKLUGUN .. vital aktualiteye samimiyet.. ciddiyet.. safiyet ve halisiyet yapilandirmada OLUMSUZ etkisi oluyor.

Saygılarımla sağlıcakla kalınız

Osmanziya 11.09.2024 üçyol 22:09

dediklerimi de bu tablo da gösterdim:

insanın

davranışında halis
yaşantısında ciddi
görüşünde ciddi
tutumunda safi

olabilmesi kolay değildir.
Çünkü bu tablonun altındaki bir düzineden fazla dosya bu işin zor olduğunu gösterebilir.

burada elliden fazla dosya sonunda elde ettiğim tabloda her cemal ve kemal sahibinin kendini görmek ve göstermek istediği ancak bunun meşru ve makbul.. mümkün ve makul olması gerektiği anlatılmıştır.

Burada 45 yakın dosyada mutlu ve kutlu bir insanın nasıl erdemli ve yetkin kalabilceği anlatılmıştır. Bu yapabildi yaptı.. yapamadığında insanın huzurunda mutlaka bir şeyler eksilecektir..

Burada yazılan ve yapılan yazı ve tablolar Ancak YBA öğrenilmesi ve kullanılması ve yararlanılması ile bir ANLAM ifade ve bir ANLATIM ibare edebilmesi için yüklenen dosyaların versiyon sırasıyla yalından karmaşığa doğru incelenmesi ve imgelenmesi ve irdelenmesi gerekmektedir.

Saygılarımla

Osmanziya 11.09.20:20 üçyol

izmir

Düzenleyen osmanziya - Bugün Saat 22:28
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme