Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din  
Mesaj icon Konu: huzur Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2706

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: huzur
    Gönderim Zamanı: Bugün Saat 12:47
HUZUR

Alirken erdemli verirkeN yetkin bir duruş sergileyen.. gelenlerle mutlu.. gidenlerle kutlu olur. Erdemli bir mutlugu ve yetkin bir kutlulugu olanda HUZURLU olur.

Bu yapip etmelerimizdeki şu iş.. işlem ve işletimlerimiz.. NESNELER arasi BAGLANTILAR..

Bu kurup kilmalarimizdaki şu yeme.. eyleme ve etkinliklerimiz.. KIMSELER arasi ILIŞKILER..

Bağlantilarin "VE" ya da "VEYA" ilişkilerin "ILE" ya da "ILÂ" eksesleriyle gösterildigi var sayarak bu baglanti ve ilişkiler ağınin ortaya çikardigi DIL.. ustunde DUNYA altinda DIN dedigimiz bir YAPI çikariyor.

Bu yapıyı T.T. 02.25 kaydi ile kurdum.. K 49/13 de sorumun yaniti oldu. Bu resim insanin içinden çiktigi "Dişil VE Eril İLE Birey VE Toplum" AILE modelimi gösteriyor. Yapınin altıni ve ustunu de ADLANDIRIYOR ve ARLANDIRIYOR. Bunu da bizim anlamlandirma.. araçlandirma ve amaçlandirmamiz belirliyor ve buna gore krallar ve koleler master ve slavlariyle ortaya çikiyor ve bu göre "âlem buysa kral benim" diyorsun ve bunu da TANRI gorüyor ve KUL'u öruyor. Kullari bilmen amma TANRI'larin çoğu SANRI ve SÖZDE ve SAHTE.. bunlardan biri de ben olabilirim.. O'na sığınırım.

Evet.. Tanrı'ların çoğu sayrı ve sanri ve sözde ve sahte.. bu yüzden onu aramak ve bulmak SINAV ve imtihan ve fitne.. buldugun dogru ve gerçegi tanimak YARIŞ ve musabaka ve bela.. oldugun iyi ve guzelin arlarini yazmak vd adlarini okumak ve okutmak.. savaşin içindeki BARIŞ'dır.

Rabbimiz bunu bizlere ve sizlere RIZK ve NASB ve RABT ede. Amin.

Osmanziya 21.05.2024 12:42 üçyol izmir
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03