Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din  
Mesaj icon Konu: ddd Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2647

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: ddd
    Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2024 Saat 02:46

Dünya KURESI dogal bir yapi olarak kombine ve kompleks.. DIL tarafindan belirlenmiştir.

Dil KARESİ Konfigure ve Komparedönel bir yapı olarak
bir dunya nesnelerince tesmiye ve temsil edilmiş ve din kimselerince teşbih ve tecrid   edilmiştir. Bu yüzden LisaN'ın NasiL'i göstermesi aslının aynı değildir.

Din KÜPÜ sanal ve yapay bir araç halinde kompoze ve komplike olarak DİL tarafindan tanımlanir.

Biz bu üçünün yani dunya.. dil ve dinin kökenini ve kaynağını bilmiyoruz. Bildiğimiz TARİH de bu üçünü yeterince açıklayamıyor.

Oteden beri dizdiğim şu cümleyi hep yinelerim; HAKIKAT'ı hikaye (ifade) etmek kolay olmadigi gibi HIKAYE'nin hakikatini anlatmak (ibare) zordur.

Oyunlarımızın gerçek ve öyku arasinda boş bir "kavram" ve kör bir "görü" oldugunu ileri süren KANT'a susturucu bir yanit veremedik. Vermek için kulturun olmazsa olmaz bileşeni olan dilin ve dinin kökenine inemedik.

Dilin ve dinin intikal ettiği bilim ve hukuku kötu ve kotuye kullanmaktan bu arayisa vakit ve imkan ve fırsat bulamiyoruz.

Bu arayisa yardim edecek din ve felsefe arasinda ortak bir platform olmaya aday YBA çagrima ragbet bulamasam da umudumu yitirmedim.

Şimdilerde kelimelerle "oyun"umu sürdürerek Yöntem Bilimsel Analizin (YBA) reklam ve propagandasını yapmakta öte bir işim de bulunmuyor.

Şunu da hemen belirtmeliyim ki: DÜNYA dediğim.. dünya ile ilgilenen insanlar.. DİL dediğim.. dili ile dil ve bilim ile uğraşan kimseler.. DİN dediğim hahamlar ve papazlar ve hocalar. UYGARLIK dediğimiz de tarih boyunca birbiriyle ilişkileri olan milletleri ve devletleri kast etmezmiyiz. Ancak dillendirirken bir "ad"ı böyle kişilerden, olaylardan ve olgulardan ve sair içeriklerden soyutlayarak bir nesne'yi nesne ve kimseden müteşekkil bir ÖZNE gibi düşünerek tümcelerimizin "konu"su ve sözlerimizin "özne"si haline getirebiliriz.

Belki bu da bir dili kötü ve kötüye kullanmadır.. ancak üst düzeyde kullanmak için belki buna mecburuz.

Sonuçta ben de kendimi ifade etmek ve benimi ibare etmek için kelimelerle OYNAYARAK dil KULLANIYORUM. Sizde beni ciddiye alırsanız bu oyuna katılabilirsiniz.. anladıklarının eleştirir ve anlamadıklarını sorarsanız YBA önemini ve değerini sizlere de anlatabilirim.

Saygılarımla sağlıcakla kalınız.   

osmanziya 30.04.2024 02B58

Düzenleyen osmanziya - 30-Nisan-2024 Saat 02:58
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2024 Saat 03:08
üçüncü düzeltim:

Dünya KURESI dogal kombine ve kompleks.bir yapi olarak DIL tarafindan belirlenmiştir.

Dil KARESİ Konfigure ve Kompare dönel (tarihi) bir yapı olarak
bir dunya nesnelerince tesmiye ve temsil edilmiş ve din kimselerince teşbih ve tecrid   edilmiştir. Bu yüzden LisaN'ın NasiL'i göstermesi aslının aynı değildir.

Din KÜPÜ sanal ve yapay bir araç halinde kompoze ve komplike olarak DİL tarafindan tanımlanir.

Biz bu üçünün yani dunya.. dil ve dinin kökenini ve kaynağını bilmiyoruz. Bilebildiğimiz TARİH de bu üçünü yeterince açıklayamıyor.

öteden beri dizdiğim şu cümleyi hep yinelerim; HAKIKAT'ı hikayesini (ifade) anlamak kolay olmadigi gibi HIKAYE'nin hakikatini anlatmak (ibare) zordur.

Oyunlarımızın GERÇEK ve ÖYKÜ arasinda boş bir "kavram" ve kör bir "görü" oldugunu ileri süren KANT'a susturucu bir yanit veremedik. Vermek için kulturun olmazsa olmaz bileşenleri olan dilin ve dinin kökenine inemedik.

Dilin ve dinin intikal ettiği bilim ve hukuku kötu ve kotuye kullanmaktan bu arayisa vakit ve imkan ve fırsat bulamiyoruz.

Bu arayisa yardim edecek din ve felsefe arasinda ortak bir platform olmaya aday YBA çagrima beğeni bulamasam da umudumu yitirmedim.

Şimdilerde kelimelerle "oyun"umu sürdürerek Yöntem Bilimsel Analizin (YBA) reklam ve propagandasını yapmakta öte bir işim de bulunmuyor.

Şunu da hemen belirtmeliyim ki: DÜNYA dediğim.. dünya ile ilgilenen kişiler.. DİL dediğim.. dili ile dil ve bilim ile uğraşan kimseler.. DİN dediğim hahamlar ve papazlar ve hocalar. UYGARLIK dediğimiz de tarih boyunca birbiriyle ilişkileri olan milletleri ve devletleri kısaca İNSANLARI kast etmez miyiz.. ederiz. Ancak dillendirirken bir "ad"ı böyle kişilerden, olaylardan ve olgulardan ve sair içeriklerden soyutlayarak bir nesne halinde.. nesne ve kimseden müteşekkil bir ÖZNE gibi düşünerek "dünya" ve "dil" ve "din"i tümcelerimizin "konu"su ve sözlerimizin "özne"si haline getirebiliriz.

Belki bu da bir dili kötü ve kötüye kullanmadır.. ancak üst düzeyde kullanmak için belki buna mecburuz.

Sonuçta ben de kendimi İFADE etmek ve benimi İBARE etmek için kelimelerle OYNAYARAK dil'imi KULLANIYORUM. Yeterince edebiyatla meşgul olmadan fazlaca bilimle uğraşarak garib bir uslüb geliştirdim.. sizde beni ciddiye alırsanız bu oyuna katılabilirsiniz.. anladıklarının eleştirir ve anlamadıklarını sorarsanız YBA önemini ve değerini sizlere de anlatabilirim.

Saygılarımla sağlıcakla kalınız. 30.04.2024 03:07
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2024 Saat 03:13
dördüncü düzeltim:

Dünya KURESI dogal kombine ve kompleks bir yapi olarak DIL tarafindan belirlenmiştir.

Dil KARESİ Konfigure ve Kompare dönel (tarihi) bir strüktür olarak

Din KÜPÜ sanal ve yapay bir bina halinde kompoze ve komplike bir şekilde DİL tarafindan tanımlanir.

Biz bu üçünün yani dunya.. dil ve dinin kökenini ve kaynağını bilmiyoruz. Bilebildiğimiz TARİH de bu üçünü yeterince açıklayamıyor.

Öteden beri dizdiğim şu cümleyi hep yinelerim; HAKIKAT'ı hikayesini anlamak (ifade) KOLAY olmadigi gibi HIKAYE'nin hakikatini anlatmak (ibare) ZORDUR.

Oyunlarımızın GERÇEK ve ÖYKÜ arasinda boş bir "kavram" ve kör bir "görü" oldugunu ileri süren KANT'a susturucu bir yanit veremedik. Vermek için kulturun olmazsa olmaz bileşenleri olan dilin ve dinin kökenine inemedik.

Bu arayisa yardim edecek din ve felsefe arasinda ortak bir platform olmaya aday YBA çagrima beğeni bulamasam da umudumu yitirmedim.

Şunu da hemen belirtmeliyim ki: DÜNYA dediğim.. dünya ile ilgilenen kişiler.. DİL dediğim.. dili ile dil ve bilim ile uğraşan kimseler.. DİN dediğim hahamlar ve papazlar ve hocalar. UYGARLIK dediğimiz de tarih boyunca birbiriyle ilişkileri olan milletleri ve devletleri kısaca İNSANLARI kast etmez miyiz.. ederiz. Ancak dillendirirken bir "ad"ı böyle kişilerden, olaylardan ve olgulardan ve sair içeriklerden soyutlayarak bir nesne halinde.. nesne ve kimseden müteşekkil bir ÖZNE gibi düşünerek "dünya" ve "dil" ve "din"i tümcelerimizin "konu"su ve sözlerimizin "özne"si haline getirebiliriz.

Belki bu da bir dili kötü ve kötüye kullanmadır.. ancak onu (HANNAS) üst düzeyde kullanmak için belki buna mecburuz.

Sonuçta ben de kendimi İFADE etmek ve benimi İBARE etmek için kelimelerle OYNAYARAK dil'imi KULLANIYORUM. Yeterince edebiyatla meşgul olmadan fazlaca bilimle uğraştığımdan dolayı garib bir uslüb geliştirdim.. sizde beni ciddiye alırsanız bu oyuna katılabilirsiniz.. anladıklarının eleştirir ve anlamadıklarını sorarsanız YBA önemini ve değerini sizlere de anlatabilirim.

Saygılarımla sağlıcakla kalınız. 30.04.2024 03:13
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2024 Saat 03:19
beşinci düzeltim:

Dünya KURESI dogal kombine ve kompleks bir yapi olarak DIL tarafindan belirlenmiştir.

Dil KARESİ Konfigure ve Kompare dönel (tarihi) bir strüktür olarak
dunya nesnelerince tesmiye ve temsil edilmiş ve din kimselerince teşbih ve tecrid   edilmiştir. Bu yüzden LisaN'ın NasiL'i göstermesi aslının aynı değildir.

Din KÜPÜ sanal ve yapay bir bina halinde kompoze ve komplike bir şekilde DİL tarafindan tanımlanir.

Öteden beri dizdiğim şu cümleyi hep yinelerim; HAKIKAT'ın hikayesini anlamak (ifade) KOLAY olmadigi gibi HIKAYE'nin hakikatini anlatmak (ibare) ZORDUR.

Oyunlarımızın GERÇEK ve ÖYKÜ arasinda boş bir "kavram" ve kör bir "görü" oldugunu ileri süren KANT'a susturucu bir yanit veremedik. Vermek için kulturun olmazsa olmaz bileşenleri olan dilin (nedenin) ve dinin (niçinin) kökenine inemedik.

Şunu da hemen belirtmeliyim ki: DÜNYA dediğim.. dünya ile ilgilenen kişiler.. DİL dediğim.. dili ile dil ve bilim ile uğraşan kimseler.. DİN dediğim hahamlar ve papazlar ve hocalar. UYGARLIK dediğimiz de tarih boyunca birbiriyle ilişkileri olan milletleri ve devletleri kısaca İNSANLARI kast etmez miyiz.. ederiz. Ancak dillendirirken de böyle bir "ad"ı   kişilerden, olaylardan ve olgulardan ve sair içeriklerden sıyırarak soyut bir nesne halinde.. nesne ve kimseden müteşekkil bir ÖZNE gibi düşünerek "dünya" ve "dil" ve "din"i tümcelerimizin "konu"su ve sözlerimizin "özne"si haline getirebiliriz.

Belki bu da bir dili kötü ve kötüye kullanmadır.. ancak onu (HANNAS) üst düzeyde kullanmak için belki buna mecburuz.

Sonuçta ben de kendimi İFADE etmek ve benimi İBARE etmek için kelimelerle OYNAYARAK dil'imi KULLANIYORUM. Yeterince edebiyatla meşgul olmadan fazlaca bilimle uğraştığımdan dolayı garib bir uslüb geliştirdim.. sizde beni ciddiye alırsanız bu oyuna katılabilirsiniz.. anladıklarının eleştirir ve anlamadıklarını sorarsanız YBA önemini ve değerini sizlere de anlatabilirim.

Saygılarımla sağlıcakla kalınız. osmanziya 30.04.2024 03:18
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03