Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: rabbim kurtarsın.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2751

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: rabbim kurtarsın..
    Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2016 Saat 16:00
Rabbim kurtarsın.
Rabbim kurtarsın..
Rabbim kurtarsın...
Bir de yukarıda rabbini temsil eden seni kurtarır.
Bi de ona dua et ki şirkin tamamlansın.

Her şeyi her şeye vere bir de utanmadan
Rabbine dua ediyorsun..
Her işe evet diyorsun bir kere bile hayır demiyorsun
Bir de utanmadan rabbine dua ediyorsun.
Senin rabbin bir değil ki bin…

Sen düşünme kör körüne inan
sonra boşu boşuna savaş...
Tabi birde böyle
Kendi tek başına dünyayı kurtaracak formülü olanlar;
DİNİ ile dünyayı kurtaracağını sananlar...
DİLİ ile dünyayı kurtaracağını sananlar...
ÖZGÜRLÜĞÜ ile dünyayı kurtaracağını sananlar...
EMEĞİ ile dünyayı kurtaracağını sananlar...
Dinciler.. ulusalcılar.. marksistler.. masonlar...
Bütün bu pislikler sizin eseriniz...

İnsan olmayan ve olamayan Müslümanlar..
Müslümana düşman şeytana dost insanlar...

Yere düşen her damlada payınız var..
Yüreğe düşün her korda ateşiniz var..
Gözden akan her damlada zehriniz var...

Bende sizlerde biri idim..
Şimdiye kadar yapılan her kötülükten ORANTISAL
SORUMLULUK, üzüntü ve pişmanlık duyan birisi olarak
diyorum ki;

Düşündürmeyen namazdan..
Eylemlenmeyen zamandan…
İmtihansız nizamdan..
Musabakasız mizandan
Sınavsız alemden
Yarışsız ademden
Ölçüsüz savaştan
Başıboş barıştan

Çözümlü kılmayan sorunluluktan..
Yükümlü kılmayan sorumluluktan..

Kendisine söylenen eleştiriyi Rabbine sayıp
kendini kutsayandan...

Suçları Yaratana, tarihe, millete, topluma, babasına ve
ortağına atıp kendini temize çıkarandan...

İyilikleri Yaratan'dan,tarihten, milletten, toplumdan, babasından ve
ortağından bekleyip kenara çekilenden…

İmana ezbere olandan..,
Düşüncesi taklid olandan..,
Bilgisi hazır olandan..,
Kararı başkasınca verilmiş olandan..
Emeksiz, katılımsız ve katkısız olarak
hazır uygarlık ve teknoloji ve ideoloji üzerine oturandan..
kaçmadıkça ve böyle olmaktan kaçınmadıkça;

Rabbim kurtarsın..
Rabbim kurtarsın..
Rabbim kutarsın..
Demenin ne kendine ne de başkasına
HİÇ BİR yararı yoktur.

Sadece şu anda elimde gelmeyen bir tek şey için dua ederim.

Zîra;

Ben dincilerin hepsiyle başa çıkarım.
Ben ulusalcıların hepsiyle başa çıkarım
Ben emekçilerin hepsiyle başa çıkarım.
Ben özgürlükçü masonların hepsiyle başa çıkarım
Hayallerini zihnine tıkar vehimlerini ellerine veririm.

Rabbim ben düşmanlarımla başa çıkarım
sen dostlarıma karşı bana yardım et..
onları sana havale ediyorum.

Allah benim yardımcım olsun.

Lâ RA illâ Rahmân ve Rahîm ALLAH.

Osmanziya

Düzenleyen osmanziya - 11-Aralık-2016 Saat 23:22
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2751

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2016 Saat 09:53
"Elmanın yere düştüğünü Mısırlılar da biliyordu, Çinliler de, Mezopotamyalılar da, taş devri insanı da. Bilmeyen yoktu. Ama elmanın neden ve hangi hızla ve hangi güçle yere düştüğünü Batı buldu. Bu buluş sayesinde yerçekimine karşı çıkılabildi, ve böylece uçağı icat etmenin, uzaya gitmenin yolu açıldı. Canlı bombanın kendisini patlattığını, masum insanları katlettiğini, yaptığının alçaklık, kalleşlik, hainlik, acımasızlık olduğunu hepimiz biliyoruz. Terörü bitirmek için bu bilginin bir adım ötesine geçmemiz gerekiyor." | Ali Nesin

Böyle bir paylaşım üzerine;

Bazı insanlar kalın.. bazı insanlar ince.. bazı insanlar ise biraz daha ince.. bazı insanlar ise onlardan daha ince bilirler.. ki biz bulan inceleme adını veriyoruz.. ancak bütün bu KALINLIKLAR beşeriyet.. medeniyet.. insaniyet.. islamiyet denilen hassas bir yapı içinde bulunur.. elbette eski museviler ile yeni yahudiler de islamdı.. eski iseviler ve yeni hristiyanlar da müslümandı.. eski muhammediler ve yeni müselmanlar da islamiyeti kabul etmiş ilahi ve kitabı ve semavi bir dinin müntesipleriydi.. fakat hiç kimse MÜSLÜMANLIĞI başkasına vermiyorlar ve birbilerini KAFİR görüyorlar.. bir örneği Menderes'te iken işlem dolayısıyla bindiğimiz taksi şoförü anlattı.. bir fabrikada Alman demiş ki İsa bizim.. bunun üzerine Yunanlı oradan atlamış.. ya sizin haberiniz yokken biz onu sahiplenmiştik..isa bizim. Ardında işçilerin şefi Müslüman "Türk" çok kızmış.. ulan İsa bizim siz kim oluyorsunuz ki.. özetle bizler dinlerimiz ve dillerimiz içinde KİLİTLENMİŞ topluluklarız.. ya da birbirine TEĞET daireler içinde HAPSOLMUŞ kültürleriz.. daha yeni yeni birbirimize açılıyoruz.. fakat bu kilitlenmeyi kullanarak.. dini ve milli yapıları ve etnik ve etik işlevleri.. birbiriyle savaştırıp yukarıda parsayı ve arsayı toplayanlar var.

Bir süre sonra Anadolu etrafında irandan yunanistana.. iraktan israile kadar halklar bir araya gelebildiğinde.. orta doğu dışındaki ZENGİN ve GÜÇLÜ münafıklarla baş etme gücüne eriştiğinde barışın yolu açılacaktır.. çünkü savaş olmadan barış gelmez.. ve savaş ta bu çağın rengini bürünerek KANCIK hale geldi.. ki biz ona terör diyoruz.. kancıklık ise şehvet (kızlık) ile gadab (kızgınlık) kuvveleridir.. bunun erillik ve dişillik ya da kadınlık ve erkeklik ile alakası yoktur.. hatta sertlik ve yumuşaklık ile ilişkisi yoktur.. hani adam kızınca amk yazıyor ya işte onun gibi bişi.. bazen biz de yapıyoruz.. kızınca kancıklık yapmada yaş-am am-aç değildir diye yazıyoruz.. belki bilmemiz gereken tümcü bu; Yaşam Amaç değildir.. fakat yaşamı amaç yapanlar bu sözü söyleyip yaşamlarını araç haline getirmediklerinde kancıklık yapıyorlar.

Demiş Mustafa BUĞUÇAM
Osmanziya da demişki;

Yalancılık.. iki yüzlülük.. münafıklık.. kancıklık.. aldatma.. kandırma.. gibi sözcükler hepsi aslında çeşitli ar'larla söylenen aynı adı dillendirirler; KZB.. Rahman suresinde ve Murselat suresinde YİNELEN bu sözcük.. etik ve etnik yani din ve dil.. ahlak ve hilkat.. arasında ince bir çizgidir.. din ve dile DÜNYA eklenince.. ahlak ve hilkata HALIK eklenince.. etik ve etnike TEKNİK eklenince PUŞTLUK ortaya çıkıyor.. ideoloji ve teknoloji alındaki siyaset ve ticaret.. ticaret ve siyasetin altındaki hürrriyet (laiklik) ve meşveret (demokrasi).. demokrasi ve laiklik altındaki hukuk ve bilim.. hukuk ve bilim altındaki adalet ve iktisat.. adalet ve iktisat altındaki şükür ve sabır.. şükür ve sabır altındak sadakat ve emanet.. sadakat ve emanet altındaki vefa ve feda ZOR İŞLER kuzum.. e öyle ise bırak arada sırada KANCIKLIK edelim.. biz bu deneme ve yanılmalarla UYGARLIĞI geliştiriyoruz be kuzum...

Acaba biz kancık mıyız ?

İnsan iki nesneyi karıştırır.. bu nedenle kendini ve başkasına yaptığı kancıklığı da karıştırır.. belki başkasına yapılan "Yalancılık.. iki yüzlülük.. münafıklık.. kancıklık.. aldatma.. kandırma" bir sürü ortaya foyasıyla ve boyasıyla ortaya çıkabilir ancak kendine yaptığı kancıklık en sonra ortaya çıkacağı için sonucu çok ağır ve kaçınılmaz olacaktır. Bunun için hadiste ACCİLU hadisiyle uyarılıyoruz.. acele ediniz.. çabuk olunuz.. diyor.. yani vakit fevt olmadan salata ve namaza ACELE ediniz.. hayat mevt olmadan tevbeye ve bağışlanmaya ACELE edeniz.. namaz başkasına yaptığımız kancıklıktan ve tevbe kendimi ettiğimiz kancıklıktan vaz geçmektir. ilki kolay oluyor ama ikincisi pek zor oluyor.. Yaratana borcumuzu ödüyoruz ve başkasının hakkını da çoğu zaman hakkı veriyoruz ama kendimi nedense hep unutuyoruz.. İşte bu konuda RABBİM KURTARSIN.. Ya rabbi ben düşmanlarımla ve dostlarımla başa çıkarım.. lakin kendimle baş edemiyorum.. ne olur yardım et.. diye dua etmek lazım galiba...

Diye cevap vermiş Dinnur Yaşar

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03