Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İnsan Bilim
 YöntemBilim Forumu | İnsan Bilim | İnsan Bilim
Mesaj icon Konu: Tasalar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2699

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: Tasalar
    Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2016 Saat 23:47
20160726_232150_TASALAR.rar

Bu linkte şu iki gün içinde yazdıklarım.. neden yazıyorum.. yazımla ne gösteriyorum.. sadece yazdıklarımı mı ?

Yazdıklarım ne gösteriyor ?
Konuları.. kavramları.. anlamları.. bağlamları.. başlıkları.. bilgileri.. görüşleri.. tümceleri..
Bunlar kimin ilgisini çekiyor..
Bunları kim paylaşıyor..

Okuyorlar fakat anlıyorlar mı ?
Anlamasalar soruyorlar mı.. ?
Anlıyorlarsa eliştiriyorlar mı ?

Soru ve eleştiri yoksa sırf bir elin parmakları kadar arkadaşlarım BEĞENİYORLAR diye yazmayı sürdürmenin bir yararı var mı ?

Eğer yazmamda bir yarar bulunmuyor ise ben neden yazıyorum ?

Kendimi göstermek için..
Kendimi göstermekten keyif alıyorum.
Eğer başkaları söylediklerimi anlamasalar soruyor ve anlasalar eliştriyor olsa idi bile yine yazmaya devam edecektim.. hemde bu soruları sormadan.. daha çok coşku ile yazmayı sürdürecek ve kendimi gösterecektim.

Bu sağlanmadığına göre benim bir şansım var demektir.. neden kendimi göstermek istiyorum.. kendini göstermekle keyif almaktan başka nedenler ya da amaçlar ya da işlevler ya da görevler var mı ?

Belki şöyle de düşünülebilir.. çağdaşlarım yazılarımı ve tablolarımı anlamasalar bile gelecekteki insanlar anlayacaklar ve yararlanacaklar ve paylaşacaklar.

Bu durumda şimdi olması yolundaki beklentim bu gün ortaya çıkmamasına rağmen gelecekte gerçekleşecekse bile ben yine kendimi göstermeye devam edeceğim ama o zaman ben olmadığın için de keyif almayacağım.. amma şimdi keyif alıyor gelecekte insanlar yararlanacak ve bende onun onurunu taşıyacağım.

Keyif alıp almamayı bir tarafa bırakalım kendini göstermek iyi bir iş mi ?

Kendini göstermek.. meşru ya da gayrı meşru olabilir.. yasal ve normal ve doğal olan bir kendini göstermek var bir de yasal sayılmayan ve anormal bulunan ve yapay olan kendini göstermek var..

Şimdi her hangi bir mal ve hizmetin sunumunda kendini göstermek o kadar küçük ve önemsiz oluyor ki bunu çoğu insan görmüyor bile.. kuru bir teşekkürü yaparken bile ben sana parasını ödedim arkadaş.. deyip o çok yüksek yapıtını para ile ölçüyor.

Ancak ben böyle görmüyorum.. yapıt ne kadar değerli ve işe yarar olursa olsun.. o yapıt ile kendini gösteren adam ondan daha değerlidir..

İşte o değer.. kendini gösterene yetiyor.. ancak bir konu daha kaldı.. o kendini gösteren ile KİM kendini gösteriyor ?

İşte imamı Nursi buna MANA-YI HARFİ adını veriyor..

Harf ANLATIMI ile bir adı gösteriyor.. ad bir anlamı gösteriyor.. anlam bir yapı ve işlevi gösteriyor.. yapı ve işlev.. o yapı ve işlev bir nesne ve kimsenin varlığı ve olayı oluyor.. varlık ise yokluğu gösteriyor.. peki varlık ve yokluk ne gösteriyor ?

Böylece kimselerin gösteriler ve nesnelerin görüntüüler dünyasından göstergeler ve işaretler ile delaletler ve görüngüler dünyasına çıkıyoruz.

Nasıl mı ?

Yavaş yavaş örerek.

Sağlıcakla kalın

26.07.2016
Osmanziya

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme