Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: 6 subat 2023 Gaziantep-Kahramanmaras Depremi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2554

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: 6 subat 2023 Gaziantep-Kahramanmaras Depremi
    Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2023 Saat 23:18

6 subat Gaziantep Depremi
https://www.facebook.com/groups/ruhusseyyah/permalink/1634515320329103/?sfnsn=scwspwa&ref=share&mibextid=KqmhJm
Depremin acı feryatları

[15:48, 06.02.2023] Mustafa BUGUCAM: Bu gun gece deprem oldu gaziantep ve kahramanmaraşta.. rahmetli Fehime Annem avret yerini gösterme yer gök titrer derdi.. sıcak korunak.. aydınlik barınak..yemek.. içmek.. nefes almak.. temel ni'metler ve önemli kıymetler ve bunlara ilişkin degerli bilgiler.. ancak böyle DEPREM gibi olaylarla anlaşiliyor.. çunku biz varliği FARK ederiz yokluğu KADR ederiz.

.
[15:58, 06.02.2023] Mustafa BUGUCAM: Bu ni'metleri bize kim veriyor ?

Tanrı mı.. Doğa mı.. Devlet mi.. Babam mı.. Kocam mı Anam mı ?

Bu deprem olduğu günün gündüzünde ben İzmir deki evimde kahvaltımı yaptım ve kahvaltı sonunda her zaman yediğim üç beş zeytini dokuza çıkardım ve tabloyu yaptım:
Tablo ne anlatıyor

1 geliyorsun..

Sonra yanını bir kişi alıyorsun iki kişi oluyorsunuz.. sonra bir kişi olan çocuğumuzla birlikte siz üç kişi oluyorsunuz.. bir daha olursa dört.. bir daha olursa beş kişi oluyorsunuz.. sonra sonradan gelenler ayrılıyorlar.. iki kişi kalıyorsunuz.. eğer ikiniz de birbirinizin kıymetini bilmiyorsanız.. tek kişi kalıyorsunuz..

tek kişi geldiğiniz gibi mezara da tek kişi gidiyorsunuz.

İşte yukarıdaki tek zeytin çekirdeği tanesi sen olduğun gibi toprağın altına giren o zeytin tanesi de sensin.. Dünden beri face de bir takım paylaşımlar yaptım ve onları da aşağıya alıyorum.. bir de evvelki gün bir YBA anlatım bir paylaşım yapmıştım onu da alıyorum. Dedim ama baktım düz yazılar uzayacak.. hepsini burada RAR dosyası içine alıverdim.. inceleyenler incelesinler diye Burada sadece anlaşılması kolay iki üç resim bırakıyorum.

Eğer tek kişi olarak gitmemek istiyorsan.. burada kitaplara da bir kitap eklemen gerekiyor:

Yatsı namazında Kur'an-ı Muciz-ül-Beyanın kendi hizbimin bu yıl ki yedinci hatiminde bu akşam 99.sure olar iza zülzile yani ZELZELE suresine okudum.. bu benim için tanrı tanıklık sayılır..
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide