Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: ÂLEM buysa Kral benim.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2736

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: ÂLEM buysa Kral benim..
    Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2023 Saat 20:15

Değerli bir kardeşimiz dedi:

“ Harita her şeyi anlatıyor ,istediğin kadar hizmet yap tabloda ege akdeniz sahilleri ve doğu kırmızı .Siyaset bilimciler bu haritayı iyi incelesin,bu harita Türkiyenin gerçeği.Milli manevi Eğitim ŞART VACİP FARZ,Sen TRİLYONLUK camileri MÜZE gibi ATIL tutar ,Medreseye çevirmezsen olacağı buydu.”

Dedim ki:

Bulbulu altin kafese koymuşlar ille de vatanim demiş..

cehennemliği cennete koymuşlar.. cehennemi istemiş

cennetligi cehenneme koymuslar.. cehennemi istemiş

Herkesi kolundan tutup kendi gittiğin yere goturemezsin...

Bundan da önce sen nerelisin.. senin vatanin nere.. bunu bilmen gerekiyor..

Şimdi üç tane VATAN bulunur:

1.tekil şahıs BEN
2.tekil şahıs SEN
3.tekil şahıs O

Aceb zatı âlin hangisinde ?
Garib zati âdim hangisinde ?
Tuhaf Zat-ıÂli'si hangi vatanda ?

Insanların vatanı.. cehennem ve cennetlerden önce inşa ettikleri bu gönüllerdir.. Yani dinlerinden önce dillerindedirler. Bence harita bunu gosteriyor.

Dilini sağlam ve sağlikli kullaniyorsan..
cehennemde bile olsan cennettesin..

dilini kötü ve kötüye kullaniyorsan..
cennette olsan bile cehennemdesin..

beyaz ve siyah ve gri
Cennet ve Cehennem ve Dunya

Ben
Sen
O

Vatan'lar bitmez.. daha çok vatanlar bulunur;

Dogum
Dugun
Dugum

Olum
Bugün
Ölüm

Dunya
Dil
Din

Rüya
Dünya
Hülya

Şimdi tum bu saydigim ve sayilabilecek
onlarca ÜÇLÜ'leri birakıp ĎORTLU'lere çağiriyorum

Nefis -------------Ruh
-------------X--------------
Kalb----------------Akıl

AK PARTİ YERLEŞTİ SIRA CUMHURBAŞKANINDA...

Şimdi politikada bu sonuçlara bakinca şoyle demek lazim; Siyaset eşhas demektir.. seyis at bakicisi.. sys ise sisli havadan daha bulanik anlamina gelen "system".. bu sistem'e "âlem" adını verdim..
NmŹ ve ZmN ard zamanlisi ve MzN ve NzM eş mekanlısi ile çalisan bu "belev"ini RABBULÂLEMÎN öyle çalıştiriyor ki onun işletiniminin ve etkinliginin sana dokunan iş ve eylemi.. bu iş ve eylemin yapip edimi.. bu sun' ve say'ın kurup kılımı.. bu meal ve cealin kitabeti ve kiraati.. yazip okumanin ameli ve emeli tam bir muamma bir tilsım-i küşadir.

Işte bu INSAN denilen sorunun ISLAM denilen cevabi kendi kalemimizle yazmak ve kendi kelamimizla okumak için YBA teknigini öneriyorum.

insan Fatiha-i Şerife de islam Zammı Surededir

Dinnur YAŞAR

Not: (İstisinalar kaideyi bozmaz.. istisnalar zamanla kaide haline bile gelse yeni istisnalar çıkar.. sonuç potansiyel her zaman her türlü kinetik, dinamik ve statikten üstündür.)

SEÇİM SONUÇLARI

Seçim sonuçlarından ne solcular memnun ne de sağcılar.. Fatih Haber getiren arkadaş demiş: Üretmek için eğitilmeyen oplum, tüketilmek için ögütülür." Halkısınız insanlar özgün ve özgün ve özgül bir ÖZERLİĞE sahip değillerse kültür tarafından özümlenir. Kültürlenme.. kültürleme.. kültürleşme denilen bir olay var. Türetim araçları ve tüketim araçları arasında ÜRETİM.. yani TİCARET.. Eğitim ilkeleri ve yönetim ülküleri arasında YÖNELTİM.. yani SİYASET bulunur. Ticarete ekonomi ve siyasete politika da dersiniz, sonuç değişmez.

Devr-i durum bir zamanların ingiliz ekonomi-politiği gibi değil.. sosyalist ticaret ve siyaseti gibi değil.. bu nedenle bürokrasi (ümera) ve burjuvazi (agniya) arasındaki ilişkiyi revize etmek .. entelijensiya (ülama) ve proleter (fukara) arasındaki münasebeti yeniden ele almak gerekiyor.

Klasik diyalektik materyalizmin sistematiği.. geleneksel holistik spritualizmin aksiyamatiği.. yetmiyor.. interaktif bir metodik gerektiriyor. Bu da felsefe ve din arasında ortak bir dili gerektiriyor. Zaten bizde yıllardır YBA bu yüzden dava ediyor.. dile çağrı yapıyoruz.

Saygılarımla 15.05.2023
Osmanziya

AÇIKLAMA
"ışık eşyayı aydınlatır.. gerçekleri ise insan insana anlatır."Osmanziya
AÇIKLAMA kolay bir iş değildir.
Temsil nedeni açıklamaz..
Teşbih niçin açıklamaz..
Nasıl nedeni ve niçini açıklamaz..
Anlatım anlamı anlatır açıklamaz.
Benzetme ve benzetme bilinenlerden bilinmeyenlere giderken kullandığımız kaba bir araçtır. Öğrenmelerimizin esasını teşkil eden deneme   ve yanılma ile öğrenmelere yardım eden bu en çok kullandığımız enstrüman bizi en çok yanıltan bir araçtır.
Diğer taraftan işaretin tercümesi ve delaletin tevili yoluyla elde ettiğimiz İKİNCİL bilgilerin dayanağı BİRİNCİL bilgiler olan BASAR v NAZAR’ın manzarası ve mubsırası olan edebi metafor ve bilimsel analojinin suretler ve şekilleri nesnelerde kaybolur ve kimselerde yiter. Sonuçta öznenin taşıdığı bu AR yükü ve AD yolcusu sırlı bir AT olur.. SİN kim sorusunu kapalı bırakır.

Buna rağmen yine de anlatımlarımızı sürdürüyoruz:
Âlem.. fi amedim mumeddede
System.. dikey ve ystay çizgiler..
Belevi.. eşmekali ve ard zamamli nizam (duzen) ve mizan (olcu)

Zerreler ve hücre
Eneler ve zümre

Dil ve din KÜLTUR
Ümran ve hars MEDENIYET
Dil ve din ve dunya SEN

Osmanziya 15.05.2023

ŞAKİRİN
Şâkirînden olmak güzeldir.. bundan daha iyisi sâbirînden olmaktir.. en yetkini ise sabır icinde şükür edebilmektir. Imanin yarisi şukur yarisi sabirdadir. Şükur etmek küfurden korudugu gibi dava edip kibre düsmekten dahi muhafaz eder. Sonuçta şukur dahi bir ni'met olup o dahi bir şükur ister ki Hocam.. dava etmek donsuz şükr etmek sonsuzdur.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide