Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: küçük dil mucizesi,insanlaryn 100,de 99,99 u haber(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
kadiruzunkök
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Irtibar :0

bullet Konu: küçük dil mucizesi,insanlaryn 100,de 99,99 u haber
    Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2011 Saat 22:58
  • Kadir Uzunkök ESAS MUCYZEYE ?YMDY GELYYORUM,KÜÇÜK DYL MUCYZESY

• ?eyma Bozda? Mariz bir asrin hasta bir unrun alil bir uzvun recetesi ittibai kurandir..
     ·
  • Kadir Uzunkök KONU anla?ylsyn diye FUTBOLDAN örnek verece?im 

•  
  •  
    Kadir Uzunkök ?YMDY büyük dil TOPU yani leblebiyi ALIYOR,RÖVA?ATA vuru?u ile kaleye gönderiyor,KALE neresi YEMEK borusu,AMA HIZLI vuruyor ,topun yani LEBLEBYNYN AKCY?ERE gitme ihtimali 100de 99,99
  •  
    Kadir Uzunkök Y?TE O ANDA küçük dil SAHNEYE çykyyor.OTOMATYK VE USTACA bir vuru?la TOPU AUTA YANY AKCY?ERE gitmesine mani oluyor, USTA bir vuru?la yani GELY?YNE vuruyor,VE TOP YANY LEBLEBY direk kaleye YANY yemek borusuna.

•  
  •  

• Kadir Uzunkök yani karde?lerim KÜÇÜK DYL çayy her yudumlady?ymyzda HAYATIMIZI kurtaryyor,TIRNAK kadar bir et parçasy AMA öyle bir hayati alanda yerde yerle?dirilmi?ki TAM kale önü,

•  
    Kadir Uzunkök sanki trafik polisi TAM 2 BORU YOLU ORTASINDA, HAVA YA sen akci?ere diyor,SUYA sen yemek borusuna

•  
    Kadir Uzunkök AMA insanlaryn 100de 90 ny bu MUCYZEDEN habersiz ölüp gidiyorlar
  •  
    Kadir Uzunkök HER YUDUMDA hayatlaryny kurtaran bu mucizeden habersiz olmak NE ACI

•  Kadir Uzunkök TAM bir FORVET oyuncu, KÜÇÜK ama BÜYÜK OYUNCU,GOLCÜ,HAYAT KURTARAN GOLCÜ
    2
  • ?eyma Bozda? Allahi tanimayanin dunya dolusu bela basinda vardir.Allahi taniyanin dunyasi nurla ve manevi sururla doludur(lemalar)

• Leyl ليلى subhanallah

• Kadir Uzunkök Y?TE hz.ali ONUN için nedemi 
  • Kadir Uzunkök NEFSYNY BYLEN ALLAH y bilir,

•  
    Kadir Uzunkök yani bir nevi anotomi ilmi

•  
    Kadir Uzunkök HZ. alinin ?u sözü beni secde de a?latyr
    22 saat önce ·
  •  
    Kadir Uzunkök gök yüzü açylsa ahiret alemi bana görünse,Benim imanymda zerre kadar artma olmaz
  •  
    Kadir Uzunkök ALLAH u ekber ,BU NASIL YMAN yarabbim .
  •  
    Kadir Uzunkök yani YMAN SON SINIRDA AMAN yarabbim,HZ.alinin BU sözü AKLIMA geldi?inde nerde olsam A?LARIM Kadir Uzunkök eczaneye girdi?iniz zaman 2 bölümden olu?ur,HAPLAR bölümü ?uruplar bölümü
  •  
    Kadir Uzunkök ?U DÜNYA ECZANESYNE giren insanda görürki 2 bölüm, haplar bölümü ?uruplar bölümü

•  
    Kadir Uzunkök mercimek,nohut,fasülye,mysyr,fyndyk,fystyk,prinç,bezelye,ceviz.GYBY NYMETLER HAPLAR BÖLÜMÜ

•  
     ÜZÜM,?EFTALY,karpuz,kavun,nar,yo?urt SÜT ,BAL ,GYBY nimetlerde ?uruplar bölümüdür 
     HEPSYDE KYMYAGERY EKBER olan ALLAH yn GARANTYSYNDEDYR,HATA olmaz
  •  
  •  
    BU gezegene gelen yolcu birde ?unu görür.BAKARKY HER mevcudda ,Kendide dahil ,üzerlerinde müthi? TASARIM ve muhendislik var.

•  BU TASARIMI ve muhendisli?i, BYRYNE vermek ister,LAYIK birini bulamaz.DARWYNCYLER gibi TÜM kainattaki dünyadaki VARLIKLARDAKY VE üzerlerindeki TASARIMI ÖLÇÜMÜ, MUHENDYSLY?Y ,KALIBCILIK SANATINI,TESADÜFE vermek ister.

•  AMA tesadüfün CETVELY yokki, METRESY yokki,?AKÜLÜ yokki

•  
    Kadir Uzunkök SU TERAZYSY YOKKY, UZAKLARI DA ölçmek için,ELEKTYRONYK METRESY LAZER METRESY YOKKY, AMA tesadüf ÜNYVERSYTEDE TASARIM OKUMAMI?KY,AMA tesadüf MATEMATYK BYLMEZKY

•  
     TOPLAMA BYLMEZ ÇARPMA BYLMEZ,bölme bilmez,çykarma bilmez,SAYI saymasyny bilmez, TASARIM bilmez.

•  
     YN?AAT muhendisli?i bilmez, MAKYNE muhendisli?i bilmez,tasarym muhendisli?i bilmez
  •  YARADAN hem kadir olacak ,HEM ALYM, hem hakim, HEM HAY,HEM kayyum,HEM HALIK olacak ,HEM RAHMAN hem rahim olacak.HEM KUDDUS ,HEM FERD ,HEM adl ,HEM AZYM olacak ,YANY 99 esma gerekiyor. BU Y?LERYN OLMASI için. ODA ANCAK ALLAH DIR.
  •  
    KAYNATI ALLAH tan ba?kasy KALDIRAMAZ, idare edemez, BYRBYRYNE yardymcy kylamaz. ALLAH tan BA?KASI KAYNATI YLMYYLE GÜCÜYLE NURUYLA KU?ATAMAZ
  • IP
    osmanziya
    Kıdemli Üye
    Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2699

Hak Puan : 5
    Kidem : 6
    OrtalamaHak : % 50
    Irtibar :2

bullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2011 Saat 12:44

S.A.

Te?ekkür ederim, de?erli karda?ym.

Gerçekten bende o yüzde doksanlardan biriydim.. büyük dilin mücizakar i?lerini biliyordum da küçük dilin o büyük mücizelere imkan tanyyaan "küçük" i?ini bilmiyordum.

Hayat o kadar ko?ullary gerektiyor ki bütün bunlaryn olumlu bir ?ekilde bir araya toplanmasynyn rastgele oldu?unu dü?ünmek mümkün mü ?

Her ?eyin bir hesaby yapylabiliyorsa "Mümkün" !

Fakat bu i?lemesi  için öylesine büyük bir zaman lazym ki.. buna kainatyn bilinen ömrü yetmez.

i?te biz hesaba dayanan akylly insanlardan isek varly?y ve yoklu?u e?it olan "Olanak"y bir dizi akylly tasarymlarla "Olaylar" haline getiren hadsiz ilmi, nihayetsit iradeyi ve sonsuz kudreti (Allahü Tealayy) akyl ve kalbimizle görerek O'nu tanymaly ve O'na inanmalyyyz.

Kaldy ki imkanyn olanak olmaktan çykty?y bir öyle bir muhal hali var ki ehl-i akyl ona MÜMTENY demi?ler.

Ymkana sonsuz bir zaman versek dahi olamayacak bir durum varsa..  kesreti vahdetten de?il de  vahdeti kesretten  beklemektir.

Sa?lycakla kal.

Osmanziya

IP
    Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
    Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
    Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
    Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
    Kapalı Forumda Cevapları Silme
    Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
    Kapalı Forumda Anket Açma
    Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma