Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Dünya
 YöntemBilim Forumu | Genel | Dünya
Mesaj icon Konu: turlu bilgiler..(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya01
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 381

Hak Puan : 10
Kidem : 7
OrtalamaHak : % 100
Irtibar :2

bullet Konu: turlu bilgiler..
    Gönderim Zamanı: 25-Aralık-2011 Saat 08:55
S.A.
Mesleki Sitede yazdy?ym içerikli bilgiler var.. Bunlar buraya yazmyyorum sadece zip dosyalar halinde bindiriyorum.. niçin bilmiyorum.. yoksa yazarlyk mikrobumun belirtilerimi mi ?

Belki de geçmi? ömrünün meyvesi olan bu bilgilerin de?erine kar?y bir sorumluluk duygusu mu bilmiyorum.

Bilgilerin.. buyruklaryn... dü?üncelerin.. duygularyn.. dileklerin.. isteklerin.. bunlaryn yazyya dökülmü? ve söze bürünmü? suretlerinin saklanmasy kendilerinin aklanmasyny sa?lar my bilmiyorum.

Yine orada bir yazyya ça?ry olarak yazdym ki;

De?erli günce.. sana ünlemeye ba?lady?ym günden beri güncel yazylar de?il düncel yazylar yazyyorum.. dünyada giderken bir iniyorum bir çykyyorum.. ama sürekli ileri yürüyorum.. geri gitmiyorum. Çok ?ükür.. e?er bilgimden bir arty? yoksa ya?ady?ym günün bir de?eri ve mübarekli?i yoktur.. diyen Hazreti Peygamberin ö?üdü aklymda.. burada reklam mahiyetinde yazdy?ym DÜZ YAZILAR görderdi?i levha ve tablolar için oldu?undan ayryntyly yazamasam da okuyanlarymdan bir ele?tiri, bir soru ve bu ?emalary bende yapabilirim kanysy u?runa burayy i?gal ediyorum ve sa? olsun moderatörlerde izin veriyorlar.

Okumak zordur, yazmak zordur, dü?ünmek zordur, ele?tirmek zordur.. ancak tüm bu zorluklara kar?yn yapaca?ym tek giri?im.. zoru yenme?e ba?lamaktyr. Ynanyn ba?lamakta zordur ve yine inan bitirmek ondan daha zordur. Peki bu ZOR-L-AR ne için biliyormusunuz ?

SORMAK için.. zor için vardyr sor...

Onu özendirmekdir, onu ky?kyrtmaktyr, onu dürtmektir, onu güdülemektir.

Sorarsanyz ilk emir olan oku'mayy yaparsynyz, o sizi ikinci emre götürür yazmak.
Yazarken yava? dü?ündü?ünüz için sorarsynyz. Sordu?unuzrda bilirsiniz. Bilirseneniz ele?tirirsiniz. Ele?tirirseneniz ya düzeltir ya düzeltilirsiniz.
Böylece bilgini ARINARAK ARTIR.

Hadi bu de?i?imi yapalym.. Hasretimiz bitsin.. hem hasaretimiz sona ersin..
belki HAKYKY  hasretimiz ba?latarak hasaretimizi bitirsin.

http://www.yontembilim.com/forum/for...p?TID=462&PN=1

Bilgilerimiz artyrylmasy ve arytylmasy.. soru ve ele?tiri ile mümkün.. oysa bu benim hasret kaldy?ym iki lutuf.. oysa kendimi sorgalamam ve özele?tirmem gerekiyor.. belki böyle olsa susaca?ym.. amma yöntembilim emanetini gelece?e tevdi etme?e susadym.. bu yüzden susAmyyorum.

Yusuf'umu bulmam lazym.

Dü?ünenleri aryyorum çünkü arayanlary dü?ünüyorum...

Hadi Hayyrlysy.

Sa?lycakla kalynyz.

Osmanziya

Düzenleyen osmanziya01 - 25-Aralık-2011 Saat 08:59
BEYAN dogru olmali ve MAAN hakikati bulmalidir
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme