Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yöntembilim
 YöntemBilim Forumu | Yöntem Bilim | Yöntembilim  
Mesaj icon Konu: HAKAIK Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2826

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: HAKAIK
    Gönderim Zamanı: Bugün Saat 13:16

https://www.yontembilim.com/forum/forum_posts.asp?TID=2365&PN=1
Hakikatları başkasından mı öğrenmek istiyorsunuz.. evet öğretirler ve kafanızı karıştıra karıştıra daha karışık hale getirirler.. örneğin Diomand TEMA .. bundan daha önce de dünya çapında böyle adamlar çıktı.. Homo Deus ve önceki kitapların yazarı HARIRI.. bunlarda arasında ciddi kitaplar yazanlarda çıktı Yaşam 3.0 İnsanlık 2.0.. YBA çalışmaları yaparken 20 yıldır kitap okumamanın acısını son yıllarda GÜNDEM OLMUŞ kitapları okuyarak çıkarıyorum.. şimdi sadece kitaplar değil YOUTUBER’ler daha kolay ve çok sayıda insan ulaşarak insanı bilgilendiriyorlar ve kafa karıştırıyor.. düzelmesi için kafamızın karışmasın gerek.. onlarda bu gereği yerine getiriyoruz.
Ancak iş kafa karıştırmaktan kafa düzeltmeye geçince bu iş zor.. yirmi adamın yirmi günde yaptığı bir binayı bir adam bir günde bir kibrit ile yakar ve koskoca apartmanlar bir günde toptan aşağı indirilir fişeklenerek.
İşte YBC kafa karıştırmaya değil kafa düzeltmeye geldi.. başkalarının kafanızı karıştırması kolayda sizin kendi kafanızı düzeltmeniz zordur.. yani kafanızı ben ya da YBA değil.. sizin kendiniz düzeltecek.. ben sadece anladıklarınız eleştirdiğinizde ya da anlamadıklarınızı sorduğunuzda yanıt verebilirim. Hakikatı arıyorsanız ve ona gereken önemi ve değeri veriyorsanız bu zorluğa katlacak ve canlı öğrenme ve diri düşünme ile iş başı yapacaksınız.
Saygılarımla
Sağlıcakla kalınız
Osmanziya yontembilim.com

Bu tabloyu kahvaltıdan sonra Hatun'a zorla yaptırdık.. yani beraber yaptık.. dört temeli saptadık.. sofrada onu dünyanın en zor sorusunu (kendimde bilmediğim) sordum: İlim ile irfan arasında ne fark var diye.. güzel bir yanıt verdi.. ilim kitaplardan öğrendikleri.. irfan ise kendinin çalışarak deneyimle elde ettiği bilgiler.. müthiş bir yanıt.. fakat kendisinin bundan haberi bulunmuyor.. bende daha önce irfan insanın kendi hakkında bildiği.. ilim ise dışarıdaki nesneler ve kimseler hakkında edindiği.. olarak düşünüyordum ve bu soruyu web sayfamda bulunan.. https://www.yontembilim.com/ogrenme.asp ve bundan yirmi sene önce yazılmış yazımda uzun uzun anlattığım hale yine çözemediğim yani yanıtını veremediğim bir soru idi..

Arkadaşım demişsin ki: "Hayatın içindemi bilmem. Bir insan telepatiyi tam kavramı ile yapabilirmi ve tarihde bir örneği varmı ? Bir insan telepatiyi tam anlamıyla yapabiliyorsa o halde tüm canlıları kontrol edebilir herşeyi istediği gibi yonlendirebilir denizleri dalgaları fırtınayı yağmuru güneşi tüm tabiatı dahi kontrol edebilir bu mümkün değilse o zaman telepati sadece bir uydurma olduğunun ispatıdır." derim ki Laf ile olduktan sonra her yapılabilir.. fakat söylediklerimizin gerçeği hakkında tamamiyle ve kemaliyle bilgimiz bulunmaz. Tanrı her şeyi bilir ve yapar.. bitki her şeyi bilir ve yapar.. doğa her şeyi bilir yapar.. bunlar BOŞ Laflar.. koca koca adamlar hem de başlarında prof titri bulunanlar insanın aklında daha büyük bir akıl var.. doğa ve yaşam çevremiz.. eskiden de bunu derlerdi şimdi biraz incelttiler evrim adını veriyorlar.. evrimin insan aklından büyük bir akıl olduğu ileri sürüyorlar.. yan LAF ile oluyor ya.. tersine çevir FAL olur. Telepati uzaktan bir sempati.. antipati.. empati yapmak gibi bir anlam çıkıyor. Gerçekten insanlık gereksinim hedeflerinden öte arayışı ve amacı bulunan bir var oluş.. arıyoruz.. TANRI'yı bulduk.. ötesini arıyoruz. İnsan bulduğu ile yetinseydi sığındığı mağaralardan ötesine çıkamazdı.. Evet, aramazsan asla TANRI'yı bulamazsın ve O'da sana kendisini asla tanıttırmaz.. Bence bu tanrı tanırlık ve tanımazlık devri bitti.. dincilik ve bilimcilikte bitti.. hatta din de.. hani o şeriatı.. ahkamı.. hukuku.. astığı astık.. kestiği kestik din de bitti.. kapitalizm ve sosyalizm gibi yenileri çıktı.. onlarda bitti.. ne kaldı.. oturup güzel güzel konuşmak.. birbirimizi katlanacak.. müslüman olsun.. mason olsun.. marksist olsun.. bilimci olsun.. dinci olsun.. Tanrı tanır ya da tanımaz olsun.. oturup insan insana konuşacağız ve yığılmış sorunlarımızı çözmeye çalışacağız. osmanziya yontembilim.com not: Tanrı bilir ve her şeyi yapar.. Amenna.. fakat önemli olan senin ne kadar bildiğin ve ne kadar yaptığın.. zaten Tanrı'da ona bakıyor.

Üç yuz sene sonra hiç birimiz kalmayacak.. geriye ileride degerlendirilmek üzere amellerimiz kalacak..
mallarimiz kitabeti olan KALEMLERIMIZ.. mellerimiz kıraati olan KELAMLARIMIZ..
değil mi dir ?

Kalemlerimizim amelleri ve kelamlarimizin emelleri.. şimdi bize ELEM vermiyor mu ?

İlim.. irfan.. bu elemlerle perdelenmiyor mu ? Tablo bize 4 sutun halinde ilim ve irfan ile birlikte hakikat ve usulu da gösteriyor.. ilim hakikati mi veriyor hakikat ilmi mi doguruyor ? Usul irfanimi doguruyor irfan bize bir usul mı veriyor ?

4 sutunlu tabloya bakarsak.. siyaset ve ticaretin altı boş.. oraya dine benzeyen KULTURU.. dile benzeyen UYGARLIGI yazmak istiyorum..

Imam ve Kitab ile Kalem ve Kitab
Harun SONMEZ: حَقِيقَة
Teşekkur ederim.. kelime sonu T degil H.. köku ise HKK.. YBA ise analitik düzlemde.. Hakk'ı Hakika'dan ayırmaya çalışan tefekkur ve tezekkure yardim eder.
[21:20, 26.06.2024] Mustafa BUGUCAM: Bu eleştiri degil duzeltme kırıntısı bile.. bize bir ufuk açtı.. Hakk'ın BATIL'ı oluyorsa Hakika'nın nesi bulunur ?

Bizim kelimelerimiz oturduklari yerin maliki ve bulunduklari statunun sahibi değillerdir.. tıbb ı kaldırir VEZN yazarız.. ahlaki kaldirir INSAF yazariz.. mizani kaldirip yerine USUL yazmayi da düşunuyoruz.. eger usülun yerine oturacak iyi bir FİL ya da güzel bir KALE bulabilirsem.. "kâle" mi dedim.. KAVL olabilir mi ?

[04:32, 27.06.2024] Levent Elatmış: SUR
[10:06, 27.06.2024] Mustafa BUGUCAM: Simetri
[10:24, 27.06.2024] Mustafa BUGUCAM: Teşekkur ederim Levent Bey Kardeşim.. kale deyince akla gelen ilk sözcuk "sur" olmali.. kaleyi korunakli yapan surdur. Sur.. sure.. surat.. SURET.. oldukça önemli kavramlar. Ancak eger USULU alta alacak oraya oturacak olan KALE dir ki bal'in hal ve kalu imkanin makul ve muhalini hazirlayan MAKENIZMA.. o mekana "Kul hüvallah" daki o külli sesi layik goruyor. Her ne kadar MEVLANA nın aşki bulduktan sonra ilim bir kıl ü kal'de ibaretmiş dese de bu sevginin ilmin kontrolunden çiktigi bir şatahat.. kaldı ki ilmi kalini denetleyen irfan ve hakikat gibi iki destekçisi de bulunuyor.

Hasili gerek mekan ve gerek ZAMAN ile olagan ustu bu çalişma ile MIZAN'ın dört turunu saptadik:
VEZN
ÜSLUB
INSAF
USUL

Bu vesile ile de imami ve kitabi mübin ile nefis.. akil.. kalb ve ruh latifelerinin korelasyonunu da örmüş olduk.Elhamdülillah.

Bu tür çalışmalar ufacık bir hareket ile başlar.. 2020 Kongresi çalışmalarına katılmam Hatunun sadece bir önerisiyle başladı.. bu çalışma Hatun'u tahtanın başına getirip.. istemeye istemeye.. zorla değil ama.. irfan ve ilim yazdırmakla başladı.. temizleyici gelecek diye ortaya temiz bir tahta (dolab) çıkarmakla başladı.. ortaya çıkan sonuçların ne kadar önemli ve değerli olduğunu ve nereye varacağını onu hazırlayan da bilmez.. biz YBA diyoruz.. FŞA diyoruz.. İmamı Mübin ve Kitabı Mübin diyoruz.. bu HASSASİYETİN   istinkti'ni ÜSTE ve HİSSİYATIN inisiyatifi'i ALTA yazan tablonun tam ORTASINDAKİ eşitlik (imkan) işaretinin önem ve değerini dokuyan ben diyim yüz bin siz deyin bir milyon tablonun.. siber uzaya yüklenip geleceğe gönderilmesinin.. sonuçlarını elbette ne ben ne siz bilebilirsiniz. Bildiğim tek şey benim hastalığım, çatlaklığım ve uçukluğumdur. Rabbimiz bizim ve sizin akibetinizi ve ahiretimizi GÜZEL ve İYİ etsin. Amin.

Şimdi bu 13. tablodan öncesini ve sonrasındaki bütün tabloları buraya bindirdim.. versiyon sırasıyla yalındtan karmaşığa doğru imgelediğinizde ve irdelediğinizde SONUNDA bir HAKİKATLAR resmi çıkacak..

20240627_133442_HAKAIK.zip

Düzenleyen osmanziya - Bugün Saat 13:46
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2826

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Bugün Saat 14:55
Hakikatları başkasından mı öğrenmek istiyorsunuz.. evet öğretirler ve kafanızı karıştıra karıştıra daha karışık hale getirirler.. örneğin Diomand TEMA .. bundan daha önce de dünya çapında böyle adamlar çıktı.. Homo Deus ve önceki kitapların yazarı HARIRI.. bunlarda arasında ciddi kitaplar yazanlarda çıktı Yaşam 3.0 İnsanlık 2.0.. YBA çalışmaları yaparken 20 yıldır kitap okumamanın acısını son yıllarda GÜNDEM OLMUŞ kitapları okuyarak çıkarıyorum.. şimdi sadece kitaplar değil YOUTUBER’ler daha kolay ve çok sayıda insan ulaşarak insanı bilgilendiriyorlar ve kafa karıştırıyor.. düzelmesi için kafamızın karışmasın gerek.. onlarda bu gereği yerine getiriyoruz.
Ancak iş kafa karıştırmaktan kafa düzeltmeye geçince bu iş zor.. yirmi adamın yirmi günde yaptığı bir binayı bir adam bir günde bir kibrit ile yakar ve koskoca apartmanlar bir günde toptan aşağı indirilir fişeklenerek.
İşte YBC kafa karıştırmaya değil kafa düzeltmeye geldi.. başkalarının kafanızı karıştırması kolayda sizin kendi kafanızı düzeltmeniz zordur.. yani kafanızı ben ya da YBA değil.. sizin kendiniz düzeltecek.. ben sadece anladıklarınız eleştirdiğinizde ya da anlamadıklarınızı sorduğunuzda yanıt verebilirim. Hakikatı arıyorsanız ve ona gereken önemi ve değeri veriyorsanız bu zorluğa katlacak ve canlı öğrenme ve diri düşünme ile iş başı yapacaksınız.
Saygılarımla

usul ve irfan ve ilim ve hakikat

denklemini değiştirdik

Kal ve irfan ve ilim ve hakikat haline getirdik.

HAK VE HAKİKAT arasını irfan ve ilimi yerleştirdik..
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide