Anasayfa | Işımalar | Osman Ziya | İfade -i Meram | Yöntem Bilim | İnsan Bilim | Din-Fen | BTÖ | Yazılar | E-Posta |

Aktif KullanıcılarAktif Kullanıcılar  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  SkinsSkins
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Din
 YöntemBilim Forumu | Diğer | Din  
Mesaj icon Konu: kuantum hakkinda Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3273

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Konu: kuantum hakkinda
    Gönderim Zamanı: Bugün Saat 15:01
Kuantumu hakkında Yalkın TUNCAY Kardeşimiz özgün bir kitap çıkarmış.. dedim ki:

Tebrik ederim.. başarılarınızın devamını beklerim ve nice kitaplarınızı beklerim. Hani derler Kuantum'u anlayan kişi anlamamıştır. Bir de benim gibi iyi bir MATEMATİKÇİ ve İSTATİSTİKÇİ değilseniz anlama şansınız da bulunmuyor. Bununla beraber sizin kitabınız ve diğer kitablar gibi yapıtlar gösteriyor ki RASTGELELİĞİN "esası"ın kültürümüz içinde bulunuyor. Zaten GÜNLÜK DİL.. kendisinden sonra çıkan bilimsel bilgi ve felsefi bilginin atası. " bu kitap, bilimin soğuk matematiksel hesaplarıyla, tevhidin sıcak ve derin algılarını bir araya getiriyor." dediğinize göre kitabınız piyasa kitaplarında farklı olduğunu gösteriyor. "Kavun"unuzu yiyince bunu göreceğiz. Ah felek kimini kavun yedirir kimine kelek derler ya.. işte o hesap tadınca göreceğiz. Yeni kitaplarınızda buluşmak duasıyla sağlıcakla kalınız. Osmanziya yontembilim.com 24.09.2024

Kuantum Tevhid, sizi kuantum fiziğinin derinliklerinden, tasavvufun mistik derinliklerine uzanan geniş bir keşfe çıkarıyor. Bu kitap, evrenin en ince detaylarından, insan bilincinin sınırlarına kadar olan yolculuğunuzda, tevhid anlayışını merkezine alarak, varoluşun temel birliğini ve her şeyin Hakk'ın tecellisi olduğunu keşfetmenizi sağlıyor.
Kuantum Tevhid’in sayfalarında, Zeno’nun paradokslarından, Penrose-Hameroff'un Orkestrasyonlu Objektif Azalma Teorisi'ne kadar birçok konuyu, aynı zamanda tevhidin mistik boyutlarıyla harmanlanmış bir şekilde bulacaksınız. Süperpozisyonların, dalga-parçacık ikiliklerinin ve varoluşun temel taşlarının peşinde sürükleyici bir araştırmaya çıkarken, bu kitap, bilimin soğuk matematiksel hesaplarıyla, tevhidin sıcak ve derin algılarını bir araya getiriyor. Evrenin bir bütün olarak varoluşunu, hem bilimsel hem de tasavvufi bir bakış açısıyla ele alıyor.
Kuantum Tevhid, gerçeklik ve illüzyon arasındaki sınırları sorgularken, kuantum fiziği ve tevhid arasındaki derin bağlantıları aydınlatıyor. Eğer siz de evrenin sırlarını çözmeye ve bilinç ile gerçekliğin derinliklerini tevhid perspektifinden araştırmaya hazırsanız, bu kitap tam da size göre!
Yalkin TUNCAY

KUANTUM TEVHİD: BİLİNÇ, GERÇEKLİK VE KOZMİK BİLGELİK
BÖLÜM 1: KUANTUM FİZİĞİNİN YAPI TAŞLARI
Atomun Bileşenleri
Atom Altı Parçacıklar
Temel Kuvvetler
BÖLÜM 2: KUANTUM FİZİĞİ TEMEL TEORİLERİ VE FENOMENLERİ
Dalga-Parçacık İkiliği
Süperpozisyon
Schrödinger Denklemi
Belirsizlik İlkesi
Kuantum Dolanıklık
Kopenhag Yorumu
Many Worlds (Çoklu Dünyalar) Yorumu
Kuantum Tünelleme
Kuantum Alan Teorisi (QFT)
Standart Model
Sicim Teorisi
BÖLÜM 3: KUANTUM FİZİĞİ VE EVRENİN DOĞASI
Zaman ve Mekânın Ötesinde
Evrendeki Birlik
Evrensel Düzen ve Kaos
BÖLÜM 4: KUANTUM FİZİĞİ, BİLİNÇ VE VAROLUŞ
İnsan İradesi ve Kuantum Olasılıkları
Varoluşun Kuantum Doğası: Kuantum Varlık ve Yokluk
Dünyayı İnşa Eden Bilinç
Bilinç ve Kuantum Süperpozisyon
Kuantum Dolanıklık ve Bilinç: Zihinsel Bağlantılar
Bilinç, Kuantum Zaman ve Serbest İrade
Kuantum Bilinci ve Manevi Aydınlanma
BÖLÜM 5: KUANTUM FİZİĞİ VE KOZMİK BİLGELİK
Kuantum ve Mistik Belirsizlik
Kuantum Dolanıklık ve Evrensel Bağlılık
Kuantum Süperpozisyon ve Mistik Çoklu Gerçeklikler
Kuantum Zamanı ve Manevi Zaman
BÖLÜM 6: KUANTUM FİZİĞİ VE METAFİZİK: Gerçekliğin Doğası
Kuantum Mekaniği ve Gerçeklik Anlayışı
Çoklu Evrenler ve Paralel Gerçeklikler
Kuantum Düşünce Deneyleri ve Metafiziksel Sorular
Kuantum Fiziği, Metafizik ve Varoluşun Anlamı
Varlık ve Yokluk, Sürekli ve Sonsuz Yaratım
BÖLÜM 7: KUANTUM FİZİĞİ VE GÜNLÜK YAŞAM: Bilimsel Devrimin İnsan Davranışlarına Etkileri
Karar Alma Süreçleri
İnsan Davranışları
Dünya Görüşü
BÖLÜM 8: ENERJİNİN KORUNUMU VE KUANTUM IŞINLAMA
Enerjinin Korunumu ve Kulluk Bilinci
Kuantum Işınlama
BÖLÜM 9: KUANTUM MEKANİĞİ VE EVRENİN YAPISI: Kozmolojik Perspektifler
Kuantum Kozmoloji ve Büyük Patlama
Kuantum Çöküşü
Karadelikler
Hawking Radyasyonu
Karanlık Madde
Karanlık Enerji
Evrenin Temel Bileşenleri
Evrenin Bileşenlerinin Oransal Dağılımı
BÖLÜM 10: KUANTUM TÜNELLEME VE BİYOLOJİ
BÖLÜM 11: KUANTUM MEKANİĞİ VE DİĞER BİLİMSEL TEORİLER: Etkileşimler ve Yorumlar
Görelilik Teorileri
Termodinamik
Standart Model
Diğer Bilimsel Alanlar
BÖLÜM 12: WARP FAKTÖRÜ- UZAY VE ZAMANIN BÜKÜLMESİ
BÖLÜM 13: KUANTUM ZAMAN
Wheeler-DeWitt Denklemi
Geçmiş ve Geleceğin Sadece Bir Kayıttan Oluşması
Zamansızlık ve Mekansızlık
İkili Madde Yapısı (Hem-Hem Kuramı)
Zamanda Yolculuk
Kuantum Mekan ve Zaman
Tasavvufta Hakikatin Zaman/An ve Mekan İlişkisi
Zamana Dair Ayetlerden
BÖLÜM 14: HOLOGRAM VE KUANTUM
Etkileşime Giren En Küçük Parça
Hologram Esasları
Gerçek mi Yanılsama mı?
Dönüşüm ve Kuantum Yansımaları
BÖLÜM 15: ÇOK KATMANLI YAPI: İNSAN
Sonsuz Olasılık ve Evrenler
Çok Katmanlı Yapı: İnsan
Frekans Çözümleyici Beyin
Kuantum Bilinç ve Nöronlararası İletişim
Hologram Projeksiyon
Frekans, Titreşim, Rezonans, Enterferans
BÖLÜM 16: GERÇEKLİK ALGISI VE SELF PROJEKSİYON
David Bohm-Objektif Gerçeklik
John Archibald Wheeler'in Katılımcı Evren Hipotezi
Gözlem ve Çöken Dalgalar
Self Projeksiyon (Kendine Yansıtma)
Kendini Projekte Eden Beyin ve Evren
Kuantum İllüzyon ve Bilinç
Yüzen Esma Dalgaları ve Atomik Yapı/Elementler
Kuantum Ölçüm ve Gerçeklik
BÖLÜM 17: AYNALAMA TEKNİĞİ
Ayna Nöronlar
Ayna Esmalar
Meleke Kazandıran Melekler
BÖLÜM 18: KRİTİK ETKİ VE KÜN EMRİ
Kritik Etki Yasası
Kuantize Sistemler
Düşünce etkisi
Rastlantılar ve Enerji Kuantları
BÖLÜM 19: IŞIK VE NUR
Kuantum Mekaniğinde Işık ve Foton
Tasavvufta Nur ve Muhyiddin Arabi'nin Varlık Teorisi
Kur'an'da Nur ve Kozmik Işık
Sufizmde Kalbin Aydınlanması ve Kozmik Nur
Zaman, Işık ve İlahi Bilgelik
BÖLÜM 20: TASAVVUFİ İDRAK VE MİSTİK DENEYİMLER
Kur'AN Zamanı (AN'ı Kuran Rab) ve Yaratım Süreçleri
Çoklu Alemler, Doğu ve Batı
Belirsizlik ve Tevekkül
Gözlem ve Kader
Kader ve Özgür İrade
Mistik Deneyim ve Bilinç
Kuantum Tevhid
İsim (Esma) Mertebesi ile Fiil Mertebesi (Dalga-Parçacık İkiliği)
Be Sırrı
BÖLÜM 21: NEFS MERTEBELERİ: Kuantum Teori Bağlantıları ve Kuantizasyon
Mertebeler ve Teoriler
Kuantizasyon
Tasavvufî Mertebeler ve Elektronların Kesikli Enerji Seviyeleri
Vahdet-i Vücut (Birlik Öğretisi) ve Enerji Seviyeleri
Manevi Bilinç Seviyeleri
Manevi Sıçrayışlar (Sidretü’l-Müntehâ’ya Yolculuk)
Allah'ın İradesi ve Belirlenmiş Kadere Uyum
BÖLÜM 22: EVLİYALAR VE KUANTUM
Hazreti Hızır ve İlyas’ın Görünmezliği
Yunus Emre ve Atomaltı Düzen
Abdulkadir Geylani'nin Maddeler Üzerindeki Etkisi
Hacı Bektaş Veli ve Çoklu Konumlanma/Zaman Fenomeni
Nasrettin Hoca'da Kuantum Olasılıklar
Kuantum Işınlanma ve Belkıs'ın Tahtı
Somuncu Baba ve Süperpozisyon
Mevlana Menkıbelerinde Kuantum
Kerametler ve Kuantum Bilinç
Olağanüstü Olaylar ve Kuantum Fenomenleri
Bilinç ve Gözlem
Birlik ve Bağlantı
BÖLÜM 23: GERÇEKLİK VE KOZMİK BİLGELİK
Kuantum Dolanıklık ve Vahdet-i Vücud
Kuantum Geçmişi Silme ve Tevbe
Ol Emri ve OL'asılıklar Dünyası
Varlık Mertebeleri ve Kuantum Sıçrama
Kuantumun Gizemleri ve Sınırsız Olasılıklar
BÖLÜM 24: KUANTUM FİZİĞİNİN TEMEL KAVRAMLAR SÖZLÜĞÜ
BÖLÜM 25: KUANTUM FİZİĞİNE KATKIDA BULUNANLARDAN
Not: Yarın itibariyle www.KitapYurdu.com sitesinden satışa sunulacaktır.
Bilginize..
IP
osmanziya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3273

Hak Puan : 5
Kidem : 6
OrtalamaHak : % 50
Irtibar :2

Alıntı osmanziya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Bugün Saat 15:22
Tablo soyut tumel ile somut tikel arasindaki ARA YÜZÜN tekil oldugunu duşunduruyor.

Ben bu karmaşik tablolari anlayamam ön yargisindan kaçinarak sozcuklerin ma'nasini bilersem bir kismini anlayabilirim varsayimindan hareket edenlerin bu işe girişebilecegini umut ederek duzeltilmis tablolari paylaşmayi surduruyorum. osmanziya

Ilim ve Irfan
Amel ve Emel
AGRI ve ACI
Kalem ve Kelam
Neffas ve Hannas

sayfamın FORUM kısmına ZIYARETINIZI beklerim. Mustafa BUGUÇAM.. bu face sayfalarinda oldugu gibi ŞOV ( reklam ve propaganda) web sayfamda da OSMANZIYA adiyle yöntembilim yapıyorum.
Ayrıca Musfafa Bugucam adiyle insanbilim yaziyorum..
Dinnur YAŞAR adiyle islambilim yaziyorum..
Size de seyretmek düşüyor.
Saygilarimla
Osmanziya 21.09.2024 07:24

Somut VE Soyut somut olan mistiklerin Sanrı'sı.. soyut olan filozofların Sayrı'sı
İza VE FÎ... heva ve hased.. arası sıra.. yani hevanın ve hasedin konusu olan NESNELER göründüğü zaman çıkır.. bunun için İZA ara sıra denilir.. oysa hırs ve heves'in konusu olan KİMSELER sürekli bulunur ve bunun icin Fİ yani içinde denilmiş. osmanziya 19.09.2024
Üçyol IZMIR

u gün...
Geçmişin ruyasi ve mirası...
Geleceğin hulyasi ve fırsatı...
Var oluşun gerceği ve imkanıdir.
Osmanziya 18.09.2024 Üçyol Izmir

Bu yazıyı yazdım.. bastım enter'e bir kere bile düzeltmedim.. yanlış yazdığımı bile bile.. çünkü günlük dilin düz yazısından kaçırmaya çalışan onu daha güzel hale getirmek için iyileştirmeye çalışmaz.. oysa tabloda bu yazının on katı bir MA'NA yüklü.. siz onu bulmaya çalışın.. çalışırken bir mum alevi kadar daha olsa anladığınızda eleştirmeye alışın.. anlamadığınızda saçma ve aptalca gelse bile çekinmeden sorun.. ne demişti Engin NOYAN.. bilmez ki sorsun sorsa bilir.. sormaz ki bilsin.. bilse sorar.. bilmiyorsanız sormaktan başka öğrenme ve bilme yolu bulunmaz.. sormuyorsanız öğrenmekten ve bilmekten başka sorma yolu olmaz. Hepsini özetlersek.. bu gün Ahale ile çalışırken öğrendik.. düşünme uykudan uyanmadır.. uyanan aramaya ve bulmaya başlar.. sav ve soru ile yanıt ve kanıt.. aramaya ve bulmaya.. peki nasıl UYANACAK.. alışKANlıklarının canına okuduktan sonra alışKINlıkları acımadan doğrayıp param parça ederek. Damardaki kan ve sinirdeki akışkan.. sizin kimyanız ve elektriğiniz yani.. konfor hapishanenizin en acımasız gardiyanıdır. Onunla nasıl çıkılır bilmiyorum.. ancak öğrendiğimde hemen size haber vereceğimden emin olabilirsiniz. Sağlıcakla kalınız. Osmanziya 17.09.2024

Sorunlar sorulara çevrilebilir o da yanıtları dönüşür.. Konular savlara dönüştürülür ve bunlarda kanıtları ister. Sorunların ve konuların çözülmesi ve açılması.. açıklanması ve anlaşılması ise kapalılarımızı açar.. karanlıklarımızı aydınlatır ve ağırlıklarımızı hafifletir.. ağrı ve acılarımız bu manevi şifalarla bazen madde dertleri ve belaları da ya azaltır ya da kaldırır. Burada dört karanlıktan bahsettim.. kuşku ve keşke ile küskü ve kızgı.. aklın RAYBA kadar ulaşan şüphe ve şek ve tereddüdleri.. kısaca KUŞKULARIMIZ bize şifa verecek marazlarımızdır.. çünkü devası olan dailerimiz ve çığlıklarımızı.. fakat biz bunların çoğunu duymamazlıktan geliriz. KEŞKE lerimizi ise eğer yaşayorsak deneyime girişiriz.. deneme ve yanılma ise çoğu zaman aldatır ve kandırır.. bilme kaçıncı dene ve yanıl sürecenden sonra öğrenir ve işleri düzeltiriz.. yeter ki nedamet ve pişmanlılıklarımızı umudumuzu yitirmesin.. gelelim GASIK KAB'a tasa pınarı ve kaygı gölü içinde düştüğünüzde bizi çepe çevre saran endişeler bu tencere için çorbaların sadece bir çeşididir.. bu çorbalar çeşit çeşit erişte ile yapılır.. ancak bunların en bilindikleri HEVA ile mıknatıs gibi karanlığını içine çekin aydınlıklardır.. çöplükte biten kırmızı gül zehir bir bal gibi sizi zehirlemeye hazırlandığını bile bile gider o gülü koklarsınız.. bu ara sıra dışarda gelen belalardan başka asıl içeride yaşayan dehşetli bir mübtela daha vardır ki bu HASED kıskı'sıdır. İstersiniz ne kadar ni'met varsa hepsi size verilsin.. çünkü başkasına sizden fazla verilen ni'metleri kaldıramazsınız.. kıskanırsınız.. bu yetmez ondan nefret edersiniz.. bu yetmez ona kin besler ve düşman olursunuz.. bu sizde bulunmuyorsa daha doğrusu etkisini göstermiyorsa tam tersini gözünü bürüyen HIRS ne varsa hepsini ele geçirmeye uğraşır ve başkasına bir gram bile bırakmamaya çalışır.. sade kendinizin değil çocuklarınızın da evi olsun istersiniz.. peki ya torunlar.. onlara olmadan olurmu.. ya torunların torunları.. onları ve ana babalarını ihmal mi edeceksiniz. Eğer siz bir kişi değil de bir milletseniz.. başka milletleri ancak HİZMET HAYVANI edebildiğinizde rahat edersiniz.. siz kimsiniz ? İNSAN.. sonuçta ele geçirme ya da elde edememe.. hayatını sürdürme ve çoğalma.. dürtüsü ve güdüsünden öte.. bir artırma ve taşırma ve aşırma ile karşı karşıya kalırız.. ki hükmeden çokluk.. ile buluşuruz. Evet, gerçeğin çölüne hoş geldiniz.. azlık sizin gerçeğiniz iken çokluğun çekimine kapılıp aldandınız.. artık ele geçirecek "el"iniz bile bulunmuyor. Böyle bir YAZARLIK ne emelim ne de amelim.. çünkü emellerimin ve amellerimin ELEMİ bana yetiyor.. insan emelinin yöneldiği ameli elde edemeyince eline elemden başka bir şey geçmiyor.. ne ağır ağrıların. ne acı acıların.. çözülmesi lazım gelen sorunlardan ve açılması icab eden konulardan çıktığından haberimiz olmuyor.. oysa bir dünyaya konuları açmak ve sorunları çözmek için geldik.. sorunları yakınmaktan ve konulardan kaçmaktan değil.. deva imiş bize derdimiz deyince kadar.. dünya bizi tokatlamayı sürdürecek.. böylece onun mahiyetini öğrenip ele geçirmekten vaz geçecek ve onu cüzdanına yani kalbine koymayacaksın.. o dışarıda kalacak ve seni suya batırmayacak.. seni taşıyacak.. İnşaallah. osmanziya 17.09.2024

eril ve dişil kökenle başlayan kızanlık ve kızlık

Dört tür EV bulunur;
Tuketim evi
Uretim evi
Eğitim evi
Yönetim evi

BEYTULLAH yani ALLAHIN EVI olan Mekke deki KABE bunlarin hepaini temsil eden KÜB yapıdır.

Her ne kadar koca koca kubbeli tapinaklar ve saraylar yapilmişsada bunlarin masonlari ve mimarlari ve muhendisleri ve ustalari DAIRE ve KARE sekilleri temel ve esas almişlardir.

Peki bizim oturdugumuz bu 4 tur evin ve onlarin gostergesi kabenin dışinda başka bir EV bulunmuyor mu ?

12.09.2024

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03